220 valse meldingen op alarmnummer
02 april 2010 14:37
STEDENWIJK - De meldkamers van politie Flevoland, Amsterdam-Amstelland en het KLPD registreerden woensdag meer dan 220 valse 112-meldingen van één en dezelfde beller.
In de nacht van woensdag 24 op donderdag 25 maart is bij het Zoetermeerpad een 20-jarige verdachte Almeerder aangehouden die het alarmnummer misbruikte. De man wordt verdacht van enkele honderden valse meldingen en onnodige inbel-momenten bij de 112-alarmcentrale. Via slim doorvragen bleek de man al fietsend door Almere de alarmcentrales lastig te vallen. Hierop werden meerdere politie-eenheden naar de valsmelder gedirigeerd die zich voortdurend bleek te verplaatsen. Toen de man de politie zag fietste hij snel weg, maar kon na een korte achtervolging in de kraag worden gevat.
De recherche van district Zuid heeft de zaak in onderzoek en ontdekte dat de man in nog meer regio's actief is geweest en ook daar voor 112-misbruik en overlast heeft gezorgd. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt.
Gerelateerd
Ole Tobiasen langer bij Almere City FC
Plaatsen bladkorven uitgesteld
Steunactie hulpdiensten voor ziekenhuispersoneel
Nu ook handen wassen op de markt
Wethouder: 'De Roef wordt opnieuw markeerpunt voor Haven'
Verdachte winkeldief hoest met opzet naar personeel
Fietsroute Trekvogelpad richting Oostvaardersdijk weer open
Danny Lit zingt voor woonzorgcentrum De Kiekendief
‘De Roef is Almeers erfgoed’
Bellen naar huisarts en GGD om test heeft geen zin