Gemeente wil subsidie voor ‘niet-Vogelaarwijken’
13 maart 2010 12:33
ALMERE - De gemeente gaat proberen subsidie te krijgen voor wijken die wel een impuls kunnen gebruiken, maar niet tot de veertig ‘Vogelaarwijken’ horen.
Vogelaarwijken zijn vernoemd naar de voormalige minister die geld beschikbaar stelde om achterstandswijken een impuls te geven. Almere kent geen grote probleemwijken, maar heeft wel wijken die aandacht behoeven. Het gaat om de gebieden Kruidenwijk-Zuid, Stedenwijk-Noord en -Midden, Staatsliedenwijk en het centrum.
De subsidie kan worden gebruikt voor extra opbouwwerk, straatcoaches, stageplaatsen, gezondheidsimpulsen, schoolprestaties, ondernemerschap, armoedeaanpak en laaggeletterdheid gedurende drie tot vier jaar. Een kwart wordt uitgegeven aan bewonersinitiatieven. In de zomer van 2010 maakt het ministerie bekend of ze het gevraagde subsidiegeld aan Almere toewijzen.
Gerelateerd
Ole Tobiasen langer bij Almere City FC
Plaatsen bladkorven uitgesteld
Steunactie hulpdiensten voor ziekenhuispersoneel
Nu ook handen wassen op de markt
Wethouder: 'De Roef wordt opnieuw markeerpunt voor Haven'
Verdachte winkeldief hoest met opzet naar personeel
Fietsroute Trekvogelpad richting Oostvaardersdijk weer open
Danny Lit zingt voor woonzorgcentrum De Kiekendief
‘De Roef is Almeers erfgoed’
Bellen naar huisarts en GGD om test heeft geen zin