Poepvrij spelen in Stripheldenbuurt
10 december 2008 08:00
ALMERE - Hondenpoep scoort hoog in het top-10-lijstje van ergernissen bij Nederlanders. Zo ook bij leerlingen van basisschool Het Avontuur in de Stripheldenbuurt. Het grasveld voor deze school is sinds kort een hondenpoepvrije zone.
De voorzitters van de leerlingenraad en de miniraad van de school onthulden daarvoor twee hondenpoepborden. Het initiatief om borden te plaatsen kwam van de leerlingenraad van de school. De leerlingenraad schreef een brandbrief naar De Roefelraad met het verzoek om de anti-hondenpoepborden van De Roefelraad te mogen plaatsen omdat er steeds honden poepen op het voetbalveldje naast het schoolplein.
De Roefelraad heeft in samenwerking met de gemeente twee speciale borden laten ontwerpen door kinderen van de Roefelraad om hondenbezitters er op te wijzen dat een speelterrein niet bedoeld is als hondenuitlaatplek.
Onder begeleiding van de gemeente en Mooi Zo Goed Zo zijn er met de school en de leerlingen plaatsen uitgezocht waar de borden geplaatst mogen worden. Om de actie te ondersteunen verspreiden leerlingen flyers in de buurt van de school waarmee aandacht wordt gevraagd voor de borden.
De naastgelegen supermarkt Boni zorgde voor lekkers en sponsorde T-shirts om in te sporten.
Gerelateerd
Ole Tobiasen langer bij Almere City FC
Plaatsen bladkorven uitgesteld
Steunactie hulpdiensten voor ziekenhuispersoneel
Nu ook handen wassen op de markt
Wethouder: 'De Roef wordt opnieuw markeerpunt voor Haven'
Verdachte winkeldief hoest met opzet naar personeel
Fietsroute Trekvogelpad richting Oostvaardersdijk weer open
Danny Lit zingt voor woonzorgcentrum De Kiekendief
‘De Roef is Almeers erfgoed’
Bellen naar huisarts en GGD om test heeft geen zin