PRO Almere gaat samenwerken met ROC
04 februari 2009 08:00
ALMERE - “Goed nieuws voor Praktijkschoolleerlingen”, vindt Bertien Hoek, directeur Pro Almere. “Want afgelopen vrijdag 30 januari hebben drie Flevolandse Scholen voor Praktijkonderwijs en het ROC Flevoland een convenant ondertekend.”
Aan de Tom Poesstraat 2 in de Stripheldenbuurt in Almere Buiten tekenden alle partijen de samenwerkingsovereenkomst. Daarmee bevestigden ze dat de drie scholen voor praktijkonderwijs, De Steiger in Lelystad, Praktijkonderwijs Dronten en PrO Almere, allen gaan samenwerken met ROC Flevoland, dat onder meer middelbaar beroepsonderwijs verzorgt. Hoek: “We willen ervoor zorgen dat zoveel mogelijk leerlingen een beroepsopleiding op niveau 1 kunnen voltooien.”
Een School voor Praktijkonderwijs heeft leerlingen die meer begeleiding nodig hebben dan een reguliere Vmbo-school kan bieden. De klassen zijn er kleiner en er zijn allerlei extra professionals in huis om die extra begeleiding te kunnen leveren.
Hobbel
Thuishulpen
Ook de Zorggroep gaat samenwerken met PrO Almere om Praktijkschoolleerlingen op te leiden tot thuishulp. PrO Almere gaat een opleiding opzetten waarin het draait om de praktijk. Zorghulp-medewerkers zullen daarin een cruciale rol vervullen. Het plan is om leerlingen te laten meelopen met de professional en via meekijken en meehelpen uitgroeien tot een zelfstandig werkende thuishulp.
Gerelateerd
Ole Tobiasen langer bij Almere City FC
Plaatsen bladkorven uitgesteld
Steunactie hulpdiensten voor ziekenhuispersoneel
Nu ook handen wassen op de markt
Wethouder: 'De Roef wordt opnieuw markeerpunt voor Haven'
Verdachte winkeldief hoest met opzet naar personeel
Fietsroute Trekvogelpad richting Oostvaardersdijk weer open
Danny Lit zingt voor woonzorgcentrum De Kiekendief
‘De Roef is Almeers erfgoed’
Bellen naar huisarts en GGD om test heeft geen zin