Ingezonden brieven week 43 2024

Lezers schrijven

Vaargeul

Ik heb begin dit zomerseizoen bij de gemeente aangekaart dat de boeien op de Noorderplassen niet meer op hun plek liggen. Zij zijn bedoeld om de vaargeul aan te duiden. Met mooi weer legt men er een boot aan vast en vaak nog een tweede of derde. De boei raakt los en de wind doet de rest, zodat ze overal en nergens liggen. De gemeente vindt het te duur en wil er volgend jaar pas iets aan doen. Als een vaargeul dit jaar niet nodig is waarom dan volgend jaar wel? Voorstel: maak een deal met de watersteigerbouwer om ze even op te pikken zodra deze op de plas is. Laat ze op de kant leggen en doe ze nooit meer op de plas. Geen onderhoud meer en geen boot die zich daaraan vast kan maken.

Jannie de Vries

Krant

De krant stopt niet! Dit is het belangrijkste nieuws voor ons, als inwoners in Almere voor nu en de toekomst. (ADW 16/10) Almere DEZE WEEK is mij dierbaar, zodat ik mij wil aanmelden als bezorger van onze enige en dierbare krant. Dit niet vanwege de aanbieding van een fiets, die ik al had gekregen en nog steeds dankbaar voor ben, of de mooie aanbieding en de prestatie die goed beloond wordt, maar vanwege pure motivatie om op elk adres, die deze krant waardeert, een exemplaar aan te reiken. Met mijn goede bedoelingen vrees ik dat ik niet door ‘de selectiecommissie’ kom en dit vanwege mijn leeftijd. De Wervingsactie is bijzonder. Het voortbestaan van onze huis-aan-huiskrant is mede afhankelijk van onze bezorgers. De gemotiveerdheid en inzetbaarheid van directie en personeel van Almere DEZE WEEK is zo enorm… zodat waardering aan hen, door de inwoners van Almere, terecht zal zijn. Een gratis krant van deze omvang, waar zie dit nog? Laatst, maar niet in het minst, dank aan het bedrijfsleven en onze adverteerders die de krant supports.

Jo Bosma

50 jaar

Almere wordt 50 jaar. Tijd voor een feest, maar wel eentje dat de kas niet compleet laat verdampen. De burgemeester droomt groots: misschien komt de koning langs, of Sinterklaas, of zelfs The Passion. Maar eerlijk is eerlijk, met het budget van Almere wordt het waarschijnlijk ‘The Passion of the Portemonnee’. We mogen de eenmalige Floriade immers niet vergeten. Maar geen zorgen, ik heb een budgetproof idee! Wat dacht je van het ‘50 jaar Almere Kringloop Festival’? Iedereen brengt iets mee van zolder en ruilt het met de buren. De burgemeester opent de ceremonie met het doorknippen van een lint – hergebruikt, uiteraard. Als entertainment een karaokeavond, maar dan zonder scherm, dus alleen voor de mensen die de teksten uit hun hoofd kennen.
Eten? Potluck-stijl. Iedereen neemt z’n eigen restjes mee. Heb je drie happen lasagne over van gisteren? Hup, inleveren bij het buffet. En voor de knaller van de avond: een vuurwerkshow met sterretjes, want tsja, groot vuurwerk past niet in de begroting. Het wordt sowieso een feest dat Almere nooit vergeet – al was het maar vanwege de zuinigheid.

Stephanie van Baggem

Wachten

Al jarenlang kijken we naar een kale, desolate vlakte aan de Wisselweg. Ook het Randstad-terrein ligt er verlaten bij, met gesloopte en vervallen gebouwen en geen enkele voortgang. De Oostkavels naast het ziekenhuis en het gebied rond het station zijn al even troosteloos. We hebben prachtige plannen gezien voor al deze locaties: duizenden nieuwe woningen, een bruisende stedelijke invulling, een complete upgrade voor Almere. Maar de harde realiteit is dat deze plannen steeds meer op luchtkastelen beginnen te lijken. Er gebeurt simpelweg niets. Waar zijn de ambtenaren en projectontwikkelaars van Almere mee bezig? Hoe lang moeten inwoners, die smachten naar deze broodnodige woningen, nog wachten? Het is ronduit onacceptabel en beschamend als we binnenkort opnieuw moeten lezen dat door eindeloos bureaucratisch getouwtrek al deze mooie plannen toch niet meer dan een utopie blijken te zijn. Aan de slag! Het is de hoogste tijd om door te pakken en te zorgen dat de bouw zo snel mogelijk van start gaat.

Redmer Kuipers, Almere Stad



(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 2 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 5 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto