Afbeelding
Almere DEZE WEEK

Volwassen bomen in plaats van verwijderde zieke essen

Algemeen

LANDGOEDERENBUURT – Overal in Almere worden momenteel zieke essen verwijderd. Op sommige plekken kan de gemeente volwassen bomen ervoor in de plaats zetten.


In Almere staan veel essen met essentaksterfte, een boomziekte waarbij de takken afsterven en kunnen breken. Die zijn de afgelopen maanden verwijderd omdat voorkomen moet worden dat er onveilige situaties ontstaan.
Op veel plekken waar de zieke essen verwijderd zijn plant de gemeente weer nieuwe bomen terug. Hiervoor worden verschillende soorten gebruikt. Wethouder Hilde van Garderen zette onlangs zo’n nieuwe, volwassen boom op de plek waar een es heeft gestaan. In dit geval een lindenboom. Die bomen komen uit het zogenoemde bomenregister. Dat zijn bomen die op een andere plek in de stad moesten worden weggehaald om ruimte te maken voor de achterblijvende bomen. Die kunnen dan weer beter groeien. “Soms kunnen we volwassen bomen uit ons Almeers bomenregister halen om te planten’, aldus Van Garderen. We hergebruiken de weggehaalde bomen als het ware op de plek waar eerst een zieke es stond. Dit doen we nu ook hier in de Landgoederenbuurt. Op deze manier zorgen we dat Almere groen, gevarieerd en aantrekkelijk voor bewoners, vogels en insecten blijft.”

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto