Best of IDFA on Tour in de nieuwe bibliotheek
AlgemeenSTAD CENTRUM – Bibliotheek Stad vertoont zaterdag 26 januari de vier beste films van het afgelopen IDFA-festival, het toonaangevende documentaire filmfestival dat elk jaar in november in Amsterdam plaatsvindt.
Het programma begint om 10.00 uur met een korte introductie, waarna om 10.30 wordt afgetrapt met de film Los Reyes. Het leven van de ruige tieners in het Chileense skatepark Los Reyes, bezien door de ogen van de straathonden Chola en Football. Na een korte pauze staat om 12.00 uur Don’t Be a Dick About It op het programma. Een documentaire over twee roodharige broertjes die opgroeien bij hun ouders
Na een lunchpauze begint om 13.45 uur de film Island of The Hungry Ghosts. De idealistische traumatherapeut Poh Lin bezoekt het zwaarbewaakte Australische detentiecentrum voor illegale immigranten op Christmas Island in de Indische Oceaan. Zij praat met immigranten die er vaak jarenlang zonder enig perspectief worden vastgehouden. Het programma eindigt om 15.20 uur met De man die achter de horizon keek, over de verdwijning van de Nederlandse kunstenaar Bas Jan Ader tijdens een solotocht met zijn zeilbootje, in 1975. Filmmaker Martijn Blekendaal heeft dit verhaal altijd gefascineerd en hij ging op onderzoek uit
Kaarten kosten € 22,50 voor leden, € 25,- voor niet-leden en € 20,- met een VIPkaart van de BankGiro Loterij. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.denieuwebibliotheek.nl of bij de klantenservicebalie in de bibliotheek.



































