
Ervaar een handicap op de dag van de toegankelijkheid
AlgemeenALMERE - Honderden mensen met en zonder beperking gaan woensdagmiddag 3 oktober landelijk op pad om locaties te testen op toegankelijkheid, zoals restaurants, winkels en vrije tijdslocaties, maar ook openbare locaties zoals de bibliotheek. Zo ook in Almere. Vanaf 12.45 uur is iedereen welkom bij Cafe op 2 tegenover het stadhuis voor de gezamenlijke aftrap met wethouder Jerzy Soetekouw.
Doel van de dag is om op een leuke manier meer bewustwording te creëren over toegankelijkheid in Almere. Tijdens de Ongehinderd Testdag worden inwoners van Almere gevraagd om de toegankelijkheid van locaties in kaart te brengen. Dit kan heel eenvoudig door een beoordeling te plaatsen in de Ongehinderd-app. Gemakkelijk te downloaden voor mobiel. Iedereen, met of zonder beperking, mag meedoen.
De toegankelijkheid van Almere kan beoordeeld worden tot de gezamenlijke afsluiting om 15.30 uur. Vanuit Café op 2 zal er om 14.30 uur een rondleiding gestart worden naar de nieuwe bibliotheek. De bibliotheek doet veel voor mensen met een beperking.
Naast het testen van locaties in Almere kunnen Almeerders zichzelf een handicap aanmeten. Hiervoor zijn diverse organisaties uitgenodigd. Er is te ervaren hoe het is als om blind te zijn of moeilijk te kunnen praten of doof te zijn. Ook zal de Floriade aanwezig zijn met een uitleg over hoe zij de komende Floriade toegankelijk willen maken voor iedereen. De meest inclusieve Floriade tot nu toe.
De Ongehinderd-app is gratis te downloaden via de Apple App Store of Google Play Store of via app.ongehinderd.nl. (Foto: aangeleverd)



































