
Dodenherdenking 2013: vrijheid spreek je afDodenherdenking bij monument in Haven
AlgemeenHAVEN CENTRUM – Op 4 mei worden in Nederland de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. In Almere gebeurt dat bij het monument op de Markt in Almere Haven. Het Comité 4/5 mei nodigt iedereen uit om samen stil te staan bij de verschrikkingen die deze oorlog voortbracht. Blijven herdenken omdat het nooit meer mag gebeuren. Dat spreken we af!
Vanaf half zeven is iedereen welkom in kerkgebouw De Goede Rede van waar de stille tocht om 19.10 uur begint. Tijdens de plechtigheid spreekt burgemeester Jorritsma de aanwezigen toe, worden gedichten voorgelezen door drie Almeerders. De muzikale hoogtepunten zijn het mooie lied ‘de Koffer’ dat wordt gezongen door Nick Teunissen onder begeleiding van Alwin Kluit, harmonie Sint Hubertus en het koor Multiple Voices.
Na de herdenking is er een samenkomst in De Roestbak waar om ongeveer 20.45 uur de film ‘Het dagboek van Anne Frank’ wordt gedraaid. De toegang wordt aangeboden door het Comité 4/5 mei Almere.
Er wordt herdacht omdat een oorlog nooit meer mag gebeuren, waakzaam blijven, want in wat vooraf ging aan de Tweede Wereldoorlog kon ook niemand voorzien dat het op zó een verschrikkelijk drama zou uitlopen. Vrijheid spreek je af! De vrijheid van Nederland werd in 1945 afgesproken en met een handtekening bezegeld. Afspraken werden juridisch vastgelegd in verdragen die de vrijheid tot op de dag van vandaag waarborgen. Die afspraak moeten wij altijd in gedachten houden en hem gestand blijven doen. Zeker als wij zien dat er om ons heen mensen door hun afkomst of geloof in de verdrukking komen. Op 4 mei staan wij daar samen bij stil.
Kijk voor meer informatie op www.4en5meialmere.nl.



































