
Mooie weer zorgt voor heerlijke sfeer in stadscentrum
AlgemeenSTAD CENTRUM – De combinatie van de triatlon en het nieuwe Uit Festival trok afgelopen zaterdag duizenden bezoekers. Natuurlijk zorgde het prachtige weer voor een geweldige ambiance. Beide evenementen versterkten elkaar.
De Holland Triathlon Almere is misschien wel de enige echte traditie van Almere. De sport is historisch gezien sterk aan Almere verbonden. In de jaren ’80, toen Almere nog volop in opbouw was, raakte de ultra-duursport bekend bij het grote publiek. De kampioenswedstrijden werden in Almere gehouden. Daarmee werd Almere de triatlonhoofdstad van Nederland.
De hoogtijdagen zijn wellicht voorbij, maar de triatlon is nog lang niet dood. Dat bewees de publieke belangstelling afgelopen zaterdag. Ook de combinatie met het Uit Festival viel in goede aarde. Veel bezoekers bleven in de avonduren in het centrum hangen. Dat was precies de bedoeling van de organisatie. Zowel de Sport als Cultuur zijn zwaar getroffen door de bezuinigingen. Besloten werd om daarom gezamenlijk de evenementen de combineren. Dat bleek een schot in de roos. Het sportpubliek kon zich daardoor laten verrassen door het cultuuraanbod en de theaterliefhebbers door de sport. “Absoluut voor herhaling vatbaar”, liet directeur Hans Kraaijeveld van Schouwburg Almere weten.
Triatlon
Net als vorig jaar won De Fries Dirk Wijnalda de Holland Triathlon Almere. De man uit Bummik noteerde een tijd van 8.09.07 en mag zich wederom Nederlands Kampioen noemen. Tweede werd Roeland Smits uit Nijmegen, derde was Remy Vasseur uit Vlissingen. Beste Almeerder was Thomas Naasz die een half uurtje later als vijfde over de finish kwam in 8.39.28.
Uit Festival
Met het openen van een soort mechanische bloem opende theatergezelschap Vis á Vis het Uit Festival, de opvolger van de Cultuurnacht die door bezuinigingen is verdwenen. Het festival is de opening van het culturele seizoen in Almere en werd mogelijk doordat veel culturele instellingen onderling de schouders eronder hebben gezet. Op de Grote Markt, Esplanade en Forum konden mensen genieten van wat cultureel Almere te bieden heeft. Zanger René Froger sloot de bijzondere dag af.



































