BBQ Burger failliet

Algemeen

STAD CENTRUM - Op 21 juni is BBQ burger failliet verklaard, wat ook gelijk het einde betekent voor de XXXL Hamburger. De inboedel van BBQ Burger wordt geveild door een online faillissementsveiling op de website van Onlineveilingmeester.nl. De horeca inventaris wordt geveild, net als het design meubilair, Chesterfield banken, barbecues van Weber, flatscreens van Samsung etc.
In de zomer van 2009 ontstond bij eigenaren Robin Willemse en Stefan Regalo het idee om iets nieuws te beginnen. Beide eigenaren, liefhebbers van hamburgers, waren er van overtuigd dat er meer verse, sappige en smaakvolle hamburgers op de markt moesten komen dan het geval was. Samen begonnen ze BBQ burger in Almere. Een aandachtstrekker op hun menukaart was de XXXL hamburger voor €40, de grootste hamburger van Nederland! Deze hamburger van 2,5 kilo trok vorig jaar april veel publiciteit, doordat BBQ Burger een heuse eetwedstrijd organiseerde. Degene die in een half uur tijd het grootste deel van de hamburger op at, mocht zich winnaar noemen van “Man vs Burger XXXL”. Patrick Vos kwam het verst, en at maar liefst 1240 gram vlees op. Dit jaar kwam zette Matthias Lanuschny een nieuw record neer tijdens de voorrondes van een nieuwe “Man vs Burger XXXL”, door 1691 gram op te eten. Het is niemand ooit gelukt om de hamburger in zijn geheel te consumeren.
Negatieve verhalen
Naast positieve reacties kwamen er ook negatieve verhalen de wereld in over de XXXL hamburger. Het deel dat namelijk niet werd opgegeten, werd zonder pardon in de prullenbak gedeponeerd. Een actiegroep verzette zich hier tegen en promoten hun standpunt met een flyer met de hoofdboodschap: “eet met verstand, zinloos slachten ethisch verantwoord?”. Na dit protest besloot BBQ Burger om het overgebleven deel van de hamburger mee te geven naar huis, zodat dit de dag erna alsnog opgegeten kon worden.
Op de website van Onlineveilingmeester.nl kan een ieder meebieden op de inboedel. De kavels bevinden zich op twee verschillende adressen. Op vrijdag 7 september kan iedereen vrijblijvend de kavels bezichtigen, van 10:00 tot 11:00 uur aan de Steurstraat 3 in Almere en van 12:00 tot 16:00 aan de Brouwerstraat 2 in Almere-stad. De veiling sluit op woensdag 12 september 2012. Kijk voor meer informatie op: www.onlineveilingmeester.nl/nl/veiling/details/428

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto