Afbeelding
Almere DEZE WEEK

Kick-off project ‘Gezondheid en Beweging’ op Caleidoscoop

Algemeen

FILMWIJK – Als sportiefste school van Nederland besteedt Campus Caleidoscoop aan het Walt Disneyplantsoen 72 aandacht aan de Nationale Sportweek. In de aanloop naar de sportweek start het project ‘Gezondheid en Beweging’. Dinsdag 10 april vond de kick-off van de projectweken plaats met een dansact, een modeshow en de uitreiking van pakketten met buitenspeel-materialen.


Tijdens de projectweken op sportieve brede school Caleidoscoop wordt er extra aandacht besteed aan gezonde voeding en (de relatie met) beweging. Zo zijn er smaaklessen met een diëtiste, worden er menukaarten samengesteld voor een gezond restaurant en werken de kinderen met de programma’s ‘lekker fit’ en ‘Vet lekker’. De extra activiteiten worden mogelijk gemaakt door een bijdrage van Zilveren Kruis Achmea. Tijdens de Nationale Sportweek zijn er diverse clinics waar de kinderen aan deel kunnen nemen, zoals schermen, worstelen en handbal.
Bij sportieve activiteiten hoort natuurlijk een sportief tenue. De kinderen van Caleidoscoop hebben tijdens de kerstmarkt het afgelopen jaar geld opgehaald voor nieuwe sporttenues. Deze zijn tijdens een modeshow geshowd en worden gedragen tijdens sporttoernooien.

Gym- en buitenspeelmaterialen


De pakketten met buitenspeel-materialen zijn gekocht van het prijzengeld dat Caleidoscoop gewonnen heeft tijdens de landelijke verkiezing van de Sportiefste School van Nederland. Bij Schelde en Janssen en Fritsen kon de school voor 5.000 euro gymmaterialen en buitenspeel-materialen aanschaffen. Om er voor te zorgen dat kinderen actief buitenspelen, zijn er niet alleen nieuwe materialen aangeschaft, maar zijn er ook kaarten beschikbaar met eenvoudige spelideeën en worden sport- en spelcoaches ingezet om kinderen te begeleiden.

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 3 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 5 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto