(Foto: Adobe Stock)
(Foto: Adobe Stock)

Rioolheffing wellicht omhoog door kosten riolering Oosterwold

Algemeen

ALMERE – “De kosten voor een nieuwe riolering in Oosterwold zijn minimaal 10 tot 15 miljoen euro, maar kunnen nog hoger worden als bijvoorbeeld kabels en leidingen moeten worden verlegd of de gemeente schadevergoedingen moet betalen”, zeil wethouder Julius Lindenbergh tijdens de Politieke Markt van afgelopen donderdag.

Door Robert Mienstra

Het is waarschijnlijk dat de kosten op de gemeentelijke begroting gaan drukken”, zei Lindenbergh. “Maar het zou zomaar kunnen dat de rioolheffing voor alle Almeerders omhooggaat.”

Mislukt

De gemeenteraad vergaderde al voor de vierde keer over de aan te leggen riolering in Oosterwold. Het project met de Individuele Behandeling Afvalwater (IBA) is in die wijk mislukt. Bewoners zorgen nu nog zelf voor hun afvalwaterlozing, maar daar heeft het milieu onder te lijden. De IBA’s moeten vervangen worden door een gemeentelijke riolering. En dat gaat dus in de papieren lopen.

Leegstand

Er staan zelfs al villa’s leeg in Oosterwold die geen IBA hebben en ook niet kunnen aangesloten worden op een riolering, omdat die er niet is. Eigenaars kunnen er dus niet gaan wonen. Een enkeling heeft zijn woning alweer te koop gezet.

Moties

Veel partijen neemt de zaak hoog op. Omdat de raad niet geïnformeerd is over de zaak (AP/OPA noemde dat een doodzonde) en de kosten de pan uit rijzen, heeft de PvdA twee moties klaar: een motie van afkeuring en een motie van wantrouwen. Als die laatste wordt aangenomen, dan valt er een wethouder of zelfs het hele college. Bij de eerste motie is de raad slechts boos op het college. Ruud de Jonge van de PvdA laat nog in het midden welke motie het wordt. Dit hangt af van de vijfde bespreking over het onderwerp die nog volgt.
Overigens overweegt AP/OPA een debat met het college over de riolering aan te vragen. Afhankelijk van de resultaten besluit die partij om zelf met een motie van wantrouwe te komen.

Mortuarium

Nu er lijken uit de kast komen over Oosterwold, vreest de PVV dat er wel eens gesproken kan worden over een mortuarium Oosterwold. “Wat komt er nog meer?”, vroeg Willem Boutkan van die partij zich af. “Er zijn problemen met de kavelwegen, de doorwaadbare zones en het milieu. Is hier ook informatie achtergehouden? “ De wethouder sloot niet uit dat er op deze onderwerpen ook nog problemen komen.

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto