Muzikaal kerstfeest in Flevoziekenhuis
AlgemeenALMERE- Almere telt veel muzikaal talent. Dat bleek zaterdag tijdens het kerstconcert van de Flevo Zieken Omroep voor de patiënten van het Flevoziekenhuis.
Als eerste speelde het Weerwaterkwartet,dat uit vier jonge Almeerse strijkers bestaat. Zij lieten horen hoe goed populair kerstrepertoire kan klinken in een klassiek ensemble. Zo lieten ze hun instrumenten swingen in Jingle Bell Rock. Maar ook schitterden ze in traditionele stukken zoals Nu Zijt Wellekome.
Na het Weerwaterkwartet was de microfoon voor Maud Swinkels, het jonge Almeerse musicaltalent. Maud zong al in grote musicals als de Sound of Music. Dat ze een echte musicalster is liet ze horen in de zeven nummers die ze zaterdagavond heel fraai zong.
Het kerstconcert werd afgesloten door het Popkoor BinnensteBuiten onder leiding van Peter A. Smedinga en begeleid op de elektrische piano door Mirjam van Kerkwijk. Popkoor BinnensteBuiten timmert sinds 2008 aan de weg met vooral popsongs van onze tijd. Dirigent Peter Smedinga arrangeert ook stukken voor het koor zoals Walk Me Home van Pink. In de middag had BinnensteBuiten al in het centrum van Almere Stad in de openlucht gezongen. Dat deed niets af aan de intensiteit van zijn zang in het ziekenhuis. Het koor bewees zijn kwaliteit extra in het a capella zingen van het bekende nummer Mary Did You Know.
Het Weerwaterkwartet, Maud Swinkels en Popkoor BinnensteBuiten trakteerden de patiënten van het Flevoziekenhuis op een muzikaal kerstfeest dat klonk als een klok.
Door Harry Oberendorf