Demi van Eck deed vanmorgen haar mondelinge examen. (Foto: aangeleverd)
Demi van Eck deed vanmorgen haar mondelinge examen. (Foto: aangeleverd)

Schooljaar nog niet voor iedereen ten einde

Algemeen


ALMERE – Bijna alle leerlingen in Almere beleefden gisteren hun laatste schooldag. Toch is het schooljaar vandaag niet voor iedereen ten einde. 37 TL-leerlingen en dertien havo-leerlingen gaan nog op een volledig diploma, of certificaat.

Wat weinig mensen weten is dat in het Speciaal Voortgezet Onderwijs (VSO) op het Nautilus College de examens voor het VMBO-TL en HAVO anders zijn georganiseerd dan op reguliere scholen. Op de afdeling aan de Paul Kleestraat in Tussen de Vaarten zitten ruim 150 leerlingen, waarvan 22 leerlingen opgaan voor een volledig diploma en 28 voor deelcertificaten. De kleinschalige school is ingericht voor leerlingen met internaliserende gedragsproblematiek binnen het autisme spectrum stoornis (ASS).

Staatsexamen

In tegenstelling tot het regulier onderwijs worden de examens uitgevoerd door Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Net als de rest van Nederland worden de schriftelijke examens in mei afgenomen. Het verschil is dat er in de bovenbouw van het VSO geen schoolexamens worden afgenomen. In plaats daarvan zijn er in de allerlaatste week van het schooljaar mondelinge examens.

Mondeling

Dit jaar is het gebouw voor vier dagen ingericht om in alle lokalen voor verschillende vakken examens af te nemen. De examinatoren worden aangeleverd door DUO. De leerlingen kennen ze niet, dit maakt het extra spannend. Zo ook voor Demi van Eck die vrijdagochtend mondeling haar profielwerkstuk moet toelichten. De leerlingen krijgen wel vandaag de uitslag.
Demi haalde vandaag uiteindelijk haar twee certificaten en stroomt volgend jaar door naar 4 TL.

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 3 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 5 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto