Winnares Isabel, op de foto met Hilde van Garderen en Robert Mienstra, mocht haar inzending voorlezen. (Foto: Almere DEZE WEEK)
Winnares Isabel, op de foto met Hilde van Garderen en Robert Mienstra, mocht haar inzending voorlezen. (Foto: Almere DEZE WEEK)

Winnende inzending Miep Diesel Schrijfwedstrijd

Algemeen

Lieve Opa,
Hoe is het met jou? Ik heb jou nog nooit een brief geschreven. Dit is dus voor het eerst. Ik wil je graag wat vertellen over Charlie.

Charlie is onze kat. Dat weet je denk ik nog wel. Wat ik leuk vind aan Charlie, is dat als ik slaap, hij bij me in bed gaat liggen. Ik vind hem heel erg lief. Hij gaat altijd met me spelen en soms gaat het fout, hij krabt me soms. Maar toch ben ik daar blij om. Ik heb een litteken door Charlie, daardoor heb ik altijd een aandenken aan Charlie.

Er is één grote maar. Charlie is 3 jaar geleden overleden. Hij was heel ziek geworden. Hij at niet meer en wilde bijna niet meer drinken. En wat bleek, hij had kanker in zijn luchtpijp. Een vriendin zou bij me komen spelen, maar mijn oom en oma kwamen me uit school halen, omdat ze op ons moesten passen, omdat mama en papa met Charlie naar de dierenarts waren. Later kwamen mama en papa thuis om mij en mijn zusje op te halen om naar de dierenarts te gaan. Mijn oom en oma bleven om op mijn broertje te passen.

De dierenarts was dichtbij. Gelukkig maar, want het was al bijna donker. We waren ook naar binnen gegaan, om Charlie te zien. Maar mijn zusje en ik mochten niet in de kamer. Mijn zusje en ik riepen hem en hij hoorde ons, dat konden we zien. Hij zat in een doorzichtige doos met gaten erin, om beter te kunnen ademen. Maar we moesten al gaan. We waren zo verdrietig dat we een ijsje mochten halen bij de snackbar, die er vlak naast zat. Ik voelde me weer wat beter. Toen we thuis waren gingen mijn oma en oom weg.

Toen ik sliep en mijn ouders ook sliepen, werden ze gebeld dat ze Charlie op moesten halen en naar een dierenziekenhuis in Amsterdam moesten brengen. Mama en papa hadden oma gebeld en die kwam bij ons.

Die ochtend toen ik naar school moest en mijn zusje ook en broertje naar de opvang, gingen mama en papa weer naar Charlie. Toen Charlie ingeslapen werd, was mama er bij. Papa wachtte buiten de deur. Wij wisten dat niet. Daarom hoefden we niet naar de opvang en gingen we mijn broertje ophalen. Toen kregen we het slechte nieuws dat Charlie was overleden. Ik voelde me heel verdrietig, ik vond het ook heel erg jammer, ik huilde en rende naar mijn kamer.

Ik wilde je dit schrijven want ik kan het je niet vertellen. Want in 2018 ben jij helaas ook overleden, opa.

Liefs, je kleindochter Isabel

PS  Ik mis je. Het gaat goed met mama en papa, oom Danny, oma Irma en Sienna en ik. En in 2020 is mijn broertje Odin geboren.

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto