In Almere heeft nu al 1 op de 5 kinderen overgewicht. (Bron: GGD Flevoland)
In Almere heeft nu al 1 op de 5 kinderen overgewicht. (Bron: GGD Flevoland)

GGD Flevoland: overgewicht in Almere groot probleem

Algemeen

ALMERE - Meer dan de helft van de Almeerders heeft overgewicht. Dit percentage ligt hoger dan landelijk en GGD Flevoland maakt zich grote zorgen over deze trend in de eigen regio. “De huidige leefstijl van veel Almeerders maakt hen op termijn extra kwetsbaar voor chronische aandoeningen zoals diabetes en hartziekten.”

Renate Spruijt, GGD-projectleider Gezond Gewicht Almere: ”We weten nu al dat overgewicht een probleem is bij veel volwassenen. Een kind met overgewicht loopt meer risico op depressie, een laag zelfbeeld en pesten. Daarnaast is er een grotere kans om later in het leven chronische ziekten te krijgen, zoals diabetes type 2 en kanker. Ook de zorgkosten lopen alleen maar op, dus wij zeggen: voorkom dat kinderen ernstig overgewicht krijgen, dáár maak je het verschil. Hoe jonger overgewicht, hoe groter en hardnekkiger de gezondheidsschade met alle gevolgen van dien.”

Maatschappelijk probleem

Het RIVM heeft woensdag een Toekomstverkenning uitgebracht voor heel Nederland. In Almere heeft nu al 1 op de 5 kinderen overgewicht. Spruijt: “Wij zien een worsteling in de financiering bij gemeenten om dit probleem aan te pakken. Minder geld vanuit het rijk, meer taken naar de lokale overheid en de problemen op het gebied van gezondheid stapelen zich op. Het rijk zegt wel zich het komende jaar volop in te zetten op het aanpassen van de ‘kidsmarketing’ en het 80% ongezonde aanbod in supermarkten. Dat geeft hoop. Overgewicht is immers niet alleen de verantwoordelijkheid van het individu. Het is een groot gezamenlijk maatschappelijk probleem.”

In Almere werken inmiddels ruim dertig organisaties samen aan de juiste zorg voor alle kinderen en een gezonde leefomgeving. Zo is er extra tijd voor kinderen met overgewicht en het gezin. “En er wordt gewerkt aan aantrekkelijk en veilig buiten spelen met voldoende beweegaanbod. Dit gaat niet vanzelf en heeft blijvend aandacht nodig.”

Bron: www.eengezonderflevoland.nl

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 3 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 6 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto