
Almeerder start petitie criteria Wajong-criteria
AlgemeenALMERE – De Almeerder Rayeed Nasibdar is een petitie gestart die oproept om de criteria rond het krijgen van een Wajong uitkering.
Wajong (Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten) is een uitkering voor mensen die al op jonge leeftijd een ziekte of handicap hebben waardoor ze niet of moeilijk kunnen werken. De regeling biedt financiële ondersteuning en hulp bij het vinden van passend werk, afhankelijk van de arbeidsmogelijkheden van de persoon.
De huidige criteria om een Wajong aan te vragen zijn dermate aangescherpt dat er nog heel moeilijk aanspraak op te maken is, stelt de Almeerder.
UWV speelt voor helderziende
Kort gezegd komt het erop neer dat de Wajong alleen nog geldt voor mensen die nooit meer kunnen werken. De vraag is in hoeverre dat vooraf te bepalen is omdat het bij de Wajong immers om jonge mensen gaat. In de petitie staat dat UWV met de regeling voor ‘helderziende’ speelt. ‘Mensen met beperkingen mogen niet gestraft worden door beleid dat ervoor zorgt dat ze geen inkomsten meer hebben.’
De petitie is te vinden op www.petities.nl







































