De Havenkom (Archieffoto: aangeleverd)
De Havenkom (Archieffoto: aangeleverd)

Plan: eenrichtingsverkeer Havenzicht in centrum Haven

Algemeen

ALMERE – De gemeente heeft het voornemen om de straat Havenzicht, dat parallel loopt achter de Havenkom, eenrichtingsverkeer in te voeren. Momenteel is er tweerichtingsverkeer. Ondernemers maken zich zorgen over de wijziging.

De Havenkom is vorig jaar opgeknapt en tegelijkertijd afgesloten voor het verkeer. Dat is een aanzienlijke verbetering, maar heeft wel geleid tot een toename van het verkeer op Havenzicht. Het plan dat nu voorligt bij de gemeente, is om het verkeer in eenrichtingsverkeer te brengen, waarbij de inrijroute vanuit de kant van het Casino komt. Bij goedkeuring wordt er een periode van zes weken ingevoerd voor vragen en klachten. Dit biedt bewoners en ondernemers de kans om hun mening te delen en mogelijke bezwaren in te dienen.

Zogen over het plan

In een nieuwsbrief van de BIZ (Bedrijfs Investerings Zone, Haven) zijn er zorgen over dit plan. De ondernemers beseffen dat er momenteel zeker meer verkeer door de Havenzicht rijdt, maar dat de voordelen niet opwegen tegen alle nadelen die dit met zich mee brengt.  

Fietsers ontmoedigen

De afsluiting van de Havenkom voor auto’s heeft volgens de ondernemers nog een ongewenst bijeffect: veel fietsers maken gebruik van het voetpad om het fietspad te vermijden. Dit leidt tot gevaarlijke situaties voor voetgangers. De gemeente wil daarom op strategische punten extra bankjes plaatsen die de fietsers ontmoedigen door te rijden.

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 2 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 4 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto