(Foto: AI)
(Foto: AI)

Jonge Eagles-fan mist wedstrijd vanwege shirt

Algemeen

FBK SPORTPARK – De jonge Go Ahead Eagles-fan Joakim (6) uit de Landgoederenbuurt heeft vorige week de wedstrijd tussen Almere en de bekerwinnaar uit Deventer gemist, omdat hij met een Eagles-shirt in een thuisvak wilde plaatsnemen. Volgens de club ligt het verhaal anders en werden de geldende veiligheidsregels gerespecteerd.

De Almeerse Eagles-fan mocht met zijn vader mee naar de wedstrijd tussen Almere City en ‘Kowet’ om de bekerwinnaars in levenden lijve te zien. Ze hadden zich in rood-gele shirts en sjaals van de Eagles gekleed. Bij de kassa hielden suppoosten hen echter tegen. “Ons werd verteld dat onze veiligheid niet gegarandeerd kon worden,” zegt vader Sem Hellema. “Onze ervaring was heel anders. We werden door sommige Almere-fans zelfs gefeliciteerd met de bekerwinst.”

Shirt binnenstebuiten

Volgens de vader waren de suppoosten onvermurwbaar. Ook zonder sjaals en met het shirt binnenstebuiten werden ze niet toegelaten. Toen later zijn vrouw met de buurjongen bij het stadion arriveerde, nam ze Joakim ook weer mee naar binnen, die nog steeds zijn shirt binnenstebuiten droeg. “Van een afstand zag ik dat ze wel toegelaten werden. Maar even later werden ze alsnog uit het stadion gezet. De buurjongen mocht wel blijven, want die is Almere-fan. Mijn zoontje was volledig van streek.”

‘Verhaal ligt anders’

Volgens een verklaring van Almere City FC ligt het verhaal iets anders. De vader en zoon hadden kaartjes voor vak G, dat bestemd is voor Almere City-supporters. Conform het Home Support Only-principe werden zij daarom niet toegelaten. De stewards handelden volgens de geldende regels. De club bevestigt dat de moeder later ook een poging deed om het stadion te betreden, maar dat zij nog op het voorplein werd tegengehouden en verzocht het terrein te verlaten. “Er is dus niemand van de tribune gehaald.”

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto