
Leraar voor rechter om seksuele berichten aan Almeerse (16)
AlgemeenALMERE – Een 34-jarige leraar uit Hilversum stond deze week voor de rechter omdat hij ervan wordt verdacht een Almeers meisje te hebben verleid tot seksuele handelingen.
De man, die scheikunde gaf op De Meergronden, was vorig jaar al geschorst. Ondanks dat het meisje (16) hem herhaaldelijk vroeg om ermee te stoppen, bleef hij haar seksueel getinte berichten sturen en om naaktfoto’s vragen. Tegenover de rechtbank gaf de man de verdenkingen toe. Van onschuldige berichten ging het naar seksueel getinte berichten, waarbij het meisje bijvoorbeeld werd gevraagd om lingerie aan te trekken. De man stelde dat hij nooit de intentie had om seks met de leerlinge te hebben. Toch stuurde hij ook berichten naar andere meisjes van de school.
Misbruik van macht
Het OM neemt het de leraar kwalijk dat hij zijn machtspositie heeft misbruikt. Dat bleek ook uit de reacties van het meisje op de berichten. Telkens sprak ze de Hilversummer aan met ‘meneer’ en ‘u’, ook toen ze hem vroeg om te stoppen met zijn acties.De man kon de rechter niet goed uitleggen waarom hij toch doorging en hoopt dat de rechter hem zal verplichten om professionele hulp te zoeken.Het OM wil de man een contactverbod en een taakstraf opleggen en hem twee jaar verbieden om in het onderwijs te werken.
Schadevergoeding
Het slachtoffer eist ook een schadevergoeding. De kwestie heeft grote invloed op haar welzijn. Ze heeft door het gebeuren haar diploma niet gehaald, heeft last van angstgevoelens en zit vaak ziek thuis.
De rechtbank doet over drie weken uitspraak.







































