Donderdag werd de overeenkomst getekend. (Foto: aangeleverd)
Donderdag werd de overeenkomst getekend. (Foto: aangeleverd)

Leger des Heils en Woonzorg Flevoland gaan samenwerken in Buitenhaeghe

Algemeen

BUITEN - Woonzorg Flevoland neemt de reguliere verpleeghuiszorg voor ouderen in woonzorgcentrum Buitenhaeghe over van het Leger des Heils. Hiervoor werd donderdag een overeenkomst getekend door beide partijen. Het Leger des Heils blijft in Buitenhaeghe specialistische verpleeghuiszorg bieden aan mensen met complexe problemen op meerdere levensterreinen. 

Buitenhaeghe wordt de tweede zorglocatie van Woonzorg Flevoland in Almere. Met 76 zorgappartementen voor zowel mensen met een lichamelijke zorgvraag als voor mensen met dementie. “Anderhalf jaar geleden benaderde het Leger des Heils ons met de vraag of wij geïnteresseerd waren in het overnemen van de reguliere ouderenzorg op Buitenhaeghe. We zijn blij met het vertrouwen in Woonzorg Flevoland”, aldus bestuursvoorzitter John Bos. “Buitenhaeghe is voor onze cliënten een waardevolle aanvulling op ons zorgaanbod. Dat is belangrijk want door de vergrijzing neemt de vraag naar reguliere ouderenzorg de komende jaren toe.”

Samenwerken

Beide organisaties blijven op de locatie samenwerken; Woonzorg Flevoland met drie afdelingen reguliere ouderenzorg en het Leger des Heils met twee afdelingen specialistische verpleeghuiszorg. Ongeveer 100 medewerkers van Buitenhaeghe gaan mee naar Woonzorg Flevoland. “We heten ze van harte welkom bij onze organisatie. We beseffen dat het betekenisvol is om van werkgever te veranderen. Onlangs hebben we een eerste kennismaking gehad en samen gaan we invulling geven aan een mooie gezamenlijke toekomst.” 

Zorg aan mensen met complexe problemen

Met het overdragen van de reguliere afdelingen kan het Leger des Heils zich beter richten op specialistische ouderenzorg. “Het Leger des Heils biedt van oudsher zorg aan mensen met complexe problemen op meerdere levensterreinen, een kernkwaliteit die we willen behouden en versterken”, aldus bestuurder Bert van de Haar. “We zijn dan ook blij dat we onze reguliere ouderenzorg kunnen overdragen aan een professionele zorgorganisatie met ruime expertise op dit gebied. Onze bewoners en medewerkers zijn in goede handen.”

Als de Nederlandse Zorgautoriteit de overname goedkeurt, vindt de overdracht op 1 oktober plaats.

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 1 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 4 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto