
Parkrun in Beatrixpark doelwit van vandalen
AlgemeenALMERE - De opslagcontainers van de Parkrun in het Beatrixpark zijn afgelopen week het doelwit geworden van vandalen.
Toen de vrijwilligers zaterdagochtend ter plaatse kwamen voor de start van de wekelijkse loop, bleken beide kliko’s te zijn omgegooid en overhoop gehaald. Een tenthoes en de ehbo-tas waren weg. Ook waren zo’n 150 tokens verdwenen, die de lopers bij de finish moeten laten zien om hun eindtijd te kunnen laten registreren. “Gelukkig lag de Aed ergens anders”, aldus de organisatie. “Er is vooralsnog geen aangifte gedaan, omdat we eigenlijk niks van veel waarde missen. We hebben het wel gemeld bij het Parkrun-hoofdkantoor.” Wanneer de vandalen hebben toegeslagen is onbekend, omdat de vrijwilligers van de organisatie alleen op zaterdagochtend aanwezig zijn bij de start- en finish-locatie aan de Beatrixpromenade.
Vorige week werden in het Beatrixpark ook al opzettelijk tien bijenkasten in brand gestoken, waardoor een half miljoen bijen om het leven kwamen. Een inzamelingsactie voor nieuwe kasten en bijenvolken voor de getroffen imker heeft momenteel al ruim 37.000 euro opgebracht.







































