
Eiken verplaatst van Hagevoortdreef naar Godendreef
RedactieALMERE - Zeventig eiken worden verplaatst van de Hagevoortdreef naar de Godendreef.
Een groot deel van de grote eikenbomen langs de Hagevoordreef staat te dicht op elkaar en te dicht bij de huizen. Ze belemmeren elkaar in groei en groeien bovendien tegen de gevels aan. Reden voor de gemeente om de bomen te verwijderen. Omdat een groot deel van de eikenbomen goed te verplanten is, verplant de gemeente zeventig van deze eiken naar de Godendreef in Almere Poort.
Wethouder Hilde van Garderen: “De bomen krijgen op de Godendreef in Almere Poort een mooie plek en hebben zo meer ruimte om te groeien. Op deze manier hergebruiken we de bomen en hoeven we deze bomen niet te kappen.”
Niet alle bomen zijn te verplanten. De gemeente wil er zeker van zijn dat de kans groot is dat de boom verplanting overleeft. De levensduur, de plek waar de boom staat en ook kosten spelen daarbij een rol. Op de Hagevoortdreef ging een intensieve voorbereiding van een jaar aan de verplanting vooraf. In 2019 werd met deze voorbereidingen begonnen. Nu zijn de bomen klaar voor verplanting. De werkzaamheden zijn gestart en duren tot 20 november. De Nationale Bomenbank BV voert de werkzaamheden samen met de gemeente uit.
Wethouder Hilde van Garderen nam een kijkje bij het verplaatsen van de grote eikenbomen. (Foto: gemeente Almere)






























