(Foto: CBS)
(Foto: CBS)

Bevolking groeit het sterkst in Flevoland

Sport

ALMERE - In 2025 groeide de bevolking het sterkst in Flevoland en in een aantal gemeenten in de Gelderse Vallei. Dat blijkt uit voorlopige jaarcijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Net als in de voorgaande jaren groeit de bevolking van Flevoland het sterkst, met ruim veertien mensen per duizend inwoners. De grootste groei is in de gemeente Noordoostpolder (24 per duizend), maar ook Almere, Lelystad, Zeewolde, Urk en Dronten groeien relatief hard (11 tot 13 per duizend).

Meerdere oorzaken

De bevolkingsgroei van Flevoland heeft meerdere oorzaken. De inwoners zijn er relatief jong, waardoor er meer kinderen worden geboren dan er mensen overlijden. De natuurlijke aanwas, het verschil tussen het aantal geboorten en sterfgevallen, ligt met ruim 4 per duizend inwoners hoger dan in andere provincies. Ook verhuizen er meer mensen naar Flevoland dan er vertrekken, doordat er veel nieuwe huizen worden gebouwd. Ook migratie vanuit het buitenland draagt bij aan de groei.

Bevolkingskrimp in Groningen

Na Flevoland groeit de bevolking het sterkst in Noord-Holland, Gelderland en Overijssel (6 per duizend). Groningen is de enige provincie waar het aantal inwoners daalt. Dit komt deels doordat daar meer mensen overlijden dan er worden geboren.

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto