
Iris Bouman nieuwe Artist in Residence Goede Rede Concerten
UitALMERE - Elk jaar benoemt Goede Rede Concerten een Artist in Residence. In 2026 is dat mezzosopraan Iris Bouman. Zij is dit jaar meerdere keren in Almere te horen in uiteenlopende programma’s.
“We maakten voor het eerst kennis met Iris tijdens de Dag van de Oude Muziek in 2024. In een intieme setting in Kunstlinie trad zij op met het Marini Consort. Iris viel direct op als jonge, talentvolle en vernieuwende mezzosopraan”, aldus Goede Rede Concerten. “Een jaar lang werken wij met haar samen aan een gevarieerd programma waarin zij de mogelijkheden van ons podium op vernieuwende wijze verkent, vaak in verrassende muzikale combinaties.”
Openingsconcert
Iris Bouman opent haar residentie op zaterdag 24 januari om 20.00 uur, samen met het Suspirium Ensemble. Het openingsconcert, getiteld ‘Amor che fai?!’ (mijn lief, wat doe je?!), neemt het publiek mee op een muzikale reis door het Italië van de zeventiende eeuw. In deze theatrale ode aan de liefde klinken tedere aria’s en dramatische sonates van componisten als Claudio Monteverdi, Giulio Caccini, Girolamo Frescobaldi en Francesco Ferrari. Voorafgaand aan het concert is er om 19.00 uur een inleiding met achtergrondinformatie over de muziek en de musici.
Suspirium Ensemble
Iris Bouman is een jonge, talentvolle en vernieuwende mezzosopraan. Zij treedt zowel op als solist als in koorverband. Als oprichter van het Suspirium Ensemble zoekt Iris voortdurend naar nieuwe manieren om oude muziek te verlevendigen en toegankelijk te maken voor een breed publiek. Het ensemble bestaat uit onder andere theorbe, cello, barokgitaar, klavecimbel en zang.
Meer informatie en reserveren via www.goederedeconcerten.nl.








































