
Sta-plantenbakken voor bewoners woonzorgcentrum Hoge Haeghe
WonenBUITEN – Bij woonzorgcentrum Hoge Haeghe zijn dinsdag drie houten sta-plantenbakken geplaatst waar de bewoners mee aan de slag kunnen. De bakken zijn gemaakt door cliënten van dagbesteding- en zorgboerderij ‘Weet hoe je leeft’.
Mevrouw Metty Eggers-Bosch verhuisde vorig jaar naar het woonzorgcentrum aan de Kalenderweg, waar ze met veel plezier woont. “Toen mijn moeder nog op zichzelf woonde had ze echter een grote tuin, waar ze dagelijks in werkte”, vertelt haar dochter Janette. “Met de handen in de aarde is goed voor de mens, maakt het hoofd helderder, geeft een dagelijks doel. Maar echt op de knieën in de tuin, dat werkt niet meer voor mijn moeder.”
Win-win situatie
In Italië zag Janette een project waar voor ouderen sta-plantenbakken waren gemaakt, waar de mensen met grote zorg en plezier aan werkten. Dat bracht haar op een idee. “Ik wist dat ‘Weet hoe je leeft’ in de Buitenvaart een meubelmakerij-renovatie werkplaats heeft. Hoe mooi zou het zijn dat als iemand als opdracht bij de dagbesteding sta-plantenbakken van gerecycled hout zou kunnen maken voor mensen die ook extra zorg nodig hebben. Hierdoor voelt eenieder zich weer meer competent. Een win-win situatie”, aldus de Almeerse.
Feestelijk moment
Hoge Haeghe nam dit plan met beide handen aan, zodat de bewoners daar straks samen gebruik van kunnen maken. “Bijna wekelijks ontvingen we foto’s van de voortgang en dinsdag werden de sta-plantenbakken bezorgd.” Daar werd een feestelijk moment van gemaakt, in aanwezigheid van bewoners en de makers. “Wie weet wat dit nog voor meer moois voortbrengt”, besluit Janette. “Aangezien er bij ‘Weet hoe je leeft’ ook veel deskundigheid zit wat betreft tuinieren.”




































