Illegaal hurend gezin moet woning verlaten
WonenALMERE – Het gezin dat illegaal een woning van Ymere in Almere huurt, moet de woning verlaten. Dat heeft de kantonrechter bepaald. Rekening houdend met de twee minderjarige kinderen, krijgt het gezin zes maanden de tijd om de woning te ontruimen.
Woningcorporatie Ymere wil dat het gezin vertrekt omdat andere woningzoekenden benadeeld worden. Het gezin woont sinds drie jaar in onderhuur in de sociale huurwoning. “Ze betalen daarvoor een vergoeding aan een man op wiens naam het huurcontract staat,” aldus Ymere. Onderhuur is niet toegestaan, omdat daarmee andere woningzoekenden worden benadeeld. Daarom wil Ymere dat het gezin de woning verlaat. Wie wordt betrapt op onderverhuren, riskeert zelfs een boete die kan oplopen tot 15.000 euro. “Een sociale huurwoning is nooit bedoeld om door te verhuren of geld mee te verdienen”, aldus de corporatie. Ontbinding van de huurovereenkomst was niet nodig, omdat de werkelijke huurder in december 2023 zelf de huur had opgezegd. En daarbij aangaf dat er ‘nog wel een paar mensen achterbleven’.
Vervangende woonruimte
Ymere heeft het gezin een half jaar de tijd gegeven om vervangende woonruimte vinden. sinds januari, maar dat is niet gelukt. De gemeente geeft ook geen urgentieverklaring af omdat het gezin al een dak boven het hoofd heeft, al is het illegaal. “Deze zaak kent alleen maar verliezers,” reageert een woordvoerder van Ymere.
Omdat het niet is gelukt om tot een oplossing te komen, vroeg de woningcorporatie de rechter om een uitspraak. Die stelde Ymere in het gelijk, wat betekent dat het gezin de woning moet verlaten.