
WSV Noorderplassen West: ‘Raadsbrief vol onjuistheden’
AlgemeenNOORDERPLASSEN - Watersportvereniging Noorderplassen West is verbaasd over de raadbrief waarin de gemeente liet weten de huurovereenkomst voor horecagelegenheid De Kapitein en de steigers op te zeggen. “Deze raadsbrief staat vol met onwaarheden en doet geen recht aan de gesprekken die de afgelopen jaren hebben plaatsgevonden tussen het bestuur van de watersportvereniging en de gemeente”, reageert het bestuur.
“De watersportvereniging is destijds opgericht door en voor bewoners van de wijk Noorderplassen West, in samenwerking met de gemeente, met als doel sociale cohesie in de wijk”, zegt het bestuur. “De afgelopen jaren zijn er meerdere gesprekken geweest tussen de vereniging en de gemeente, op initiatief van ons bestuur, om te praten over toekomstplannen van de watersportvereniging, ontwikkeling van het naastgelegen strandje en de horecavoorziening. Tot onze spijt hebben we, ondanks diverse uitnodigingen, zelden een reactie van de gemeente gekregen. Tot nu plotseling deze raadsbrief werd gepubliceerd op 13 juni, die volgens ons vele onjuistheden bevat.”
Onjuistheden
Zo zijn de bouw en de bekostiging van het buurthuis gerealiseerd door de stichting en eigendom van de stichting, dus niet van de gemeente. “De stichting huurt alleen de grond en de steigers.” De bezettingsgraad van de steigers is sinds coronatijd 100% en er is een wachtlijst voor de ligplaatsen. “Bovendien betaalt de stichting inmiddels een marktconforme huur. Er is dus zeker geen sprake van betalingsproblemen.” De horeca is vanaf het begin geëxploiteerd door diverse commerciële ondernemingen. “De gemeente is hier altijd van op de hoogte geweest en huurovereenkomsten zijn in verband met aanvraag horecavergunning altijd in overleg met de gemeente gegaan.”
Oude feiten
Het bestuur heeft het idee dat de raadsbrief is gebaseerd op oude feiten. “Onze grote zorg is nu dat de gemeente een commerciële jachthaven wil realiseren middenin onze wijk. Wat gaat dit betekenen voor de bewoners en onze ligplaatshouders?” De watersportvereniging is enorm teleurgesteld in de gang van zaken. “Wij hopen dat de gemeente op haar schreden terugkeert.”
Petitie
Een petitie die is gestart voor het behoud van De Kapitein en de ligplaatshouders is tot nu toe ruim 1450 keer ondertekend op petitie24.nl. PVV, VVD, ChristenUnie en CDA willen opheldering van het college over de gang van zaken. Zij hebben hiertoe gezamenlijk een agendavoorstel ingediend.







































