
6000 jaar oude schedel uit Almere te zien in Museum Batavialand
Algemeen6000 jaar oude schedel uit Almere te zien in Museum Batavialand
ALMERE – Een bij Almere gevonden 6000 jaar oude schedel van een os uit de oertijd is de komende tijd te zien in Museum Batavialand. Het is een van de topstukken in een tentoonstelling over de prehistorie van Flevoland.
In Museum Batavialand is een nieuwe tentoonstelling ingericht over hoe mensen 25.000 tot 2.500 jaar geleden in dit gebied leefden en welke rol het rijke landschap daarbij speelde. De expositie ‘Oud Land – Prehistorie van Flevoland’ presenteert archeologische vondsten uit alle gemeenten van Flevoland. Daaronder zijn enkele topstukken zoals de schedel van een oeros uit Almere, 6200 jaar oud aardewerk en het skelet van een vrouw die hier 7000 jaar geleden leefde. Spectaculair is de vernieuwde reconstructie van de Swifterbantman, die voor het eerst te zien is. De Swifterbantman kreeg een make-over op grond van nieuwe inzichten na recent DNA-onderzoek.
Almeerse oeros
De tentoonstelling presenteert archeologische vondsten uit elke gemeente van Flevoland. Daaronder zijn enkele topstukken, zoals de schedel van een oeros die is gevonden in Almere aan de rand van de prehistorische vindplaats A27-Hoge Vaart, aan de oever van een geul die langs de vindplaats liep. Mogelijk stonden de schedels op houten palen, als rituele markering.
De tentoonstelling is nog tot eind van dit jaar te zien. Het Museum Batavialand is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur.


































