
Woning én doorstroomgarantie om lerarentekort Almere terug te dringen
AlgemeenALMERE – Pabo-studenten van Windesheim die beloven fulltime aan de slag te gaan op een Almeerse school krijgen niet alleen een baangarantie, maar ook de zekerheid van een woning én een doorstroomwoning.
Door Marcel Beijer
“Een voor Nederland uniek plan dat jonge onderwijzers zekerheid biedt en meehelpt het enorme lerarentekort in Almere – het grootste van ons land – terug te dringen,” zei directeur Hasib Moukaddim van Windesheim Flevoland. Zijn hogeschool is een van de partners achter het plan, samen met makelaardij Van der Linden, schoolbesturen, de gemeente en woningcorporatie GoedeStede.
Heel tof
Afgestudeerde pabo-studenten in Almere kunnen vanaf 1 september rekenen op de garanties die worden gegeven. “Echt heel tof,” zegt studente Lisanne. “Ik woon nog bij mijn ouders in Almere en wil hier graag blijven wonen. Ik ken hier de weg.”
Ook Eline is blij met de geboden kans. “Ik krijg met deze regeling urgentie en dus een woning, maar ook nog eens de zekerheid van een doorstroomwoning.”
Uniek
Zeker die laatste voorwaarde maakt het plan uniek, stelt directeur Marc Visser van Van der Linden. “Daarmee grijpt Almere de kans om jonge professionals aan zich te binden.”
Voor studente Nailah is de regeling ook een uitkomst, al moest ze wel even slikken dat de regeling alleen geldt voor studenten die fulltime aan de slag gaan in het onderwijs. Dat geldt ook voor haar schoolgenoot Cheyenne. “Maar we zijn nu nog jong en energiek. Ik vind dat daarom niet erg. Almere is een grote stad met veel verschillende soorten scholen, dus je hebt keus zat.”
Fulltime werken
Yaiden hoopt dat de regeling er ook voor zorgt dat er meer jongens de opleiding gaan volgen. “Want nu ben ik een van de weinige jongens. Deze regeling kan ervoor zorgen dat twijfelaars toch voor de pabo kiezen. Het is een prachtvak.”
Een kritisch puntje is dat niemand een student kan verplichten een bepaald aantal jaar fulltime te blijven werken. Met andere woorden: na een jaar zou je daar al mee kunnen stoppen.
Afspraken
Directeur Arjan Deutekom van GoedeStede stelt dat zoiets altijd een risico met zich meebrengt. “Maar het is natuurlijk wel zo dat je een bepaald inkomen moet hebben om voor een bepaalde huurwoning in aanmerking te komen. Daar zijn afspraken over gemaakt. En zeker met een doorstroomwoning in het vooruitzicht moet je toch wel even fulltime blijven werken.”
Bestuurder Susanne Olivier van ASG (Almeerse Scholen Groep) is uiteraard ook in haar nopjes met het plan. “Het is slechts een van de set maatregelen die we nemen om het lerarentekort terug te dringen. Je ziet dat die studenten er superblij mee zijn en hopelijk heeft het ook een aanzuigende werking.”







































