Ontwerp door kunstenaar Kasper Jongejan en buurtbewoners. (Eigen foto)
Ontwerp door kunstenaar Kasper Jongejan en buurtbewoners. (Eigen foto)

Actie voor Almeers kunstwerk op gevel in Waterwijk

Algemeen

ALMERE - Een kale zijgevel midden in de Waterwijk wordt opgefleurd met een grote kleurrijke muurschildering. “Een kunstwerk dat niet alleen de straat kleur geeft, maar ook laat zien hoeveel betrokkenheid er in onze buurt leeft”, aldus de initiatiefnemers. 

Tijdens Burendag en in buurthuis de Draaikolk van de Schoor dachten meer dan 50 buurtbewoners mee over het ontwerp. Zij kleurden kleurplaten in rond het thema water, een knipoog naar de naam van de wijk. Kunstenaar Kasper Jongejan, zelf Almeerder, ging samen met twee creatieve jonge buurtbewoners, Elise en Maylee, aan de slag met alle ideeën uit de wijk. Het resultaat is een levendig ontwerp dat binnenkort de muur zal sieren. 

“In het kunstwerk zie je herkenbare dieren uit de buurt, zoals een reiger en publiekslieveling Alfred de mandarijneend, die al jaren in Almere rondzwemt”, aldus de ontwerpers. “Ook een schildpad, wat eigenlijk geen lokale soort is, maar wél een hele mooie. De oranje contourlijn van Waterwijk loopt als herkenbaar element door het geheel.”

In september wordt gestart met de realisatie van het kunstwerk. “We hopen het kunstwerk in oktober te voltooien, met een beetje hulp van het weer én van donateurs.” Er is namelijk 10.000 euro nodig voor het werk van de kunstenaar, voor de materialen en voor het huren van een hoogwerker. Daarom is er een crowdfundactie gestart op www.voordekunst.nl (zoeken op Streetart Waterwijk).


(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 1 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 3 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto