
Burgemeester deelt soep uit met Leger des Heils
AlgemeenSTAD - Elke dinsdagavond rijdt de Soepfiets van het Leger des Heils door Almere Stad. “Hiermee willen we mensen bereiken die niet zo snel naar onze opvang komen. We gaan het gesprek aan, bieden een luisterend oor en delen een warme maaltijd uit aan mensen die dat om wat voor reden dan ook nodig hebben”, vertelt Rowenn van Dijk van het Leger des Heils. Burgemeester Hein van der Loo hielp afgelopen dinsdag een handje mee.
“Dit soor veldwerk levert niet alleen een positieve bijdrage aan dak- en thuislozen, maar ook aan inwoners van onze stad”, vervolgt Rowenn. “We kijken om naar de mensen die op straat leven en verminderen op die manier overlast, criminaliteit en geweld. We werken met een team van ongeveer acht vrijwilligers. Onder hen is ook regiomanager Luc Tanja, die al vanaf het begin betrokken is. Daarnaast fietst er altijd een outreacher van het Leger des Heils mee – een professional in veldwerk die contact legt met mensen die bijvoorbeeld in een auto, op een bootje, in het bos of op straat slapen. Zo proberen we mensen in beeld te krijgen, hun hulpvraag te begrijpen en een eerste stap te zetten richting ondersteuning.”
Werkplekken
En dat alles begint met een kop soep. De soep wordt bereid in de eigen keuken van het Leger des Heils, binnen het 50|50-concept. “50|50 kent verschillende werkplekken, zoals productie en groenvoorziening. Hiermee helpen we mensen stap voor stap terug richting arbeid en dagbesteding.”
In Almere Stad wordt met de Soepfiets een vaste route gereden om herkenbaar en zichtbaar te zijn. “In de hoop dat nog meer mensen die hulp nodig hebben, ons weten te vinden.” Het team ging dinsdagavond 10 oktober 2023 - Werelddaklozendag - voor het eerst op pad. “De Soepfiets rijdt nu al twee jaar in Stad en sinds vorige week zijn we ook gestart in Almere Haven, waar we op vrijdagavond van 18:00 tot 20:00 uur rijden”, aldus Rowenn. “Dit is een keer ter sprake gekomen tijdens een bijeenkomst en de burgemeester zei direct dat hij een keer mee zou komen fietsen.”
Van der Loo voegde de daad bij het woord en kwam afgelopen dinsdagavond langs. De burgemeester keek niet alleen mee, maar deelde zelf ook soep uit en ging het gesprek aan met de mensen die een kommetje kwamen halen.









































