(Foto: Studio Rotgans/Rinus Lettinck)
(Foto: Studio Rotgans/Rinus Lettinck) Rinus Lettinck

Erepenning Almere voor Marie-Josee Röselaers

Algemeen

STAD CENTRUM - Burgemeester Hein van der Loo heeft dinsdag 9 juni de gemeentelijke erepenning uitgereikt aan Marie-Josee Röselaers.  Zij ontvangt deze onderscheiding als blijk van grote waardering voor haar jarenlange en bijzondere inzet voor kunst, architectuur en cultuur in de openbare ruimte.

“Marie-Josee Röselaers is een hele aanstekelijke stadsgids en een inspirerende kunstambassadeur in Almere”, aldus Van der Loo die de prijs uitreikte in Casa Casla. “Ze is altijd en overal aanwezig. Meer dan betrokken. De erepenning is daarom een grote waardering voor haar blijvende en betekenisvolle bijdrage voor onze stad.”

Betrokkenheid

De Erepenning van Almere wordt uitgereikt aan personen die zich met grote toewijding en blijvende impact inzetten voor de stad. Marie-Josee Röselaers heeft zich gedurende meerdere decennia actief ingezet voor het zichtbaar en beleefbaar maken van Almere als ‘New Town’. Na haar betrokkenheid als vrijwilliger bij Museum De Paviljoens (1994–2013), ontpopte zij zich tot bevlogen stadsgids. Met haar uitgebreide kennis wist zij bezoekers uit binnen- en buitenland te inspireren met verhalen over de geschiedenis, ontwikkeling en toekomst van de stad.

Kunst in de openbare ruimte

Als medeoprichter van stichting DKOR (Design en Kunst in de Openbare Ruimte) heeft zij een belangrijke bijdrage geleverd aan het behoud en de documentatie van de circa 150 kunstwerken in Almere. Daarnaast was zij initiator van de stichting Kunstambassadeurs, waarmee bewoners actief worden betrokken bij het behoud van kunst in hun leefomgeving.

Excursies 

Met publicaties zoals Beelden in Almere 1 (2017) en Beelden in Almere 2 (2024), en talrijke artikelen, heeft Marie-Josee Röselaers kunst in de openbare ruimte onder de aandacht gebracht bij een breed publiek. Ook organiseerde zij excursies, wandelingen en educatieve programma’s die de betrokkenheid van inwoners bij hun stad versterken.


(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 9 minuten geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 29 minuten geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 2 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto