(Foto: aangeleverd)
(Foto: aangeleverd)

Fotostudio op wielen

Algemeen

ALMERE – Het Almeerse stel Kim en Joeri voert een crowdfundingcampagne voor een ingrijpende mobiliteitsoplossing. Ze zamelen geld in voor een speciaal aangepaste bus, waarmee Kim vanuit haar rolstoel zélf kan rijden. Het achterste gedeelte van de bus krijgt een dubbelfunctie: het wordt omgebouwd tot een mobiele fotostudio waarmee Kim fotografie naar minder mobiele mensen en zorginstellingen brengt. 

Hun huidige bus is na jaren trouwe dienst hard toe aan vervanging. Omdat Joeri’s medische zorgbehoefte en beademing onderweg steeds intensiever worden, is een specialistische bus noodzakelijk om te kunnen blijven doen wat ze nu ook doen. Zelf leggen ze een groot deel van het aanschafbedrag in en ze hopen met de actie op eind augustus het benodigde bedrag van 55.000 euro bij elkaar te hebben om hun plannen te kunnen verwezenlijken.

Actief

Kim en Joeri zijn rolstoelgebonden maar staan, ondanks hun spierziekte midden in het leven. Joeri werkt bij Casa Casla en is bestuurslid van het Kantelfonds. Kim is professioneel fotograaf en heeft haar eigen onderneming. Zij is daarnaast actief bij Stichting Wij Staan Op!, is lid van de Almeerse Fotoclub en rijdt ook nog eens paard in haar vrije tijd. Al die dingen willen zij ook blijven doen.

Onderneming

Kim is ondernemer en ziet mogelijkheden. De nieuwe bus kan meer zijn dan alleen vervoer. Kim, die bij het fotograferen gebruik maakt van de robotarm, brengt haar studio hiermee letterlijk naar de mensen toe. “Fotografie is mijn manier om mensen te laten zien wie ze zijn en anderen kracht te geven”, vertelt Kim. Met de rijdende studio gaat zij op locatie zakelijke portretten maken bij bedrijven, portretsessies verzorgen bij zorginstellingen en fotosessies aan huis doen bij mensen die zelf minder mobiel zijn.

Crowdfunding

De aanschaf, technische aanpassingen en de inrichting van de studio kosten in totaal tussen de €50.000 en €55.000. Ook de lopende kosten, zoals de specialistische verzekering van €400 per maand, wegen zwaar. Het stel legt zelf een groot deel in, maar heeft voor de laatste stappen hulp nodig van het publiek. Donateurs krijgen als bedankje een exemplaar van Kims fotografiegids of een professionele fotoshoot.

Wie Kim en Joeri wil steunen of het hele verhaal wil lezen, kan terecht op de actiepagina via  https://steunactie.nl/actie/samen-op-weg-naar-vrijheid-en-een-mobiele-fotostudio-voor-kim-joeri/-67827

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 1 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 3 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto