
Almeerse leerlingen krijgen kinderboek ter ere van 50 jaar Almere
AlgemeenALMERE - Burgemeester Hein van der Loo nam donderdag het eerste exemplaar van het boek Aimy en Abel en de tijdreis door Ally in ontvangst bij basisschool De Taaltoon in Almere. Het boek is gemaakt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Almere. Via de basisscholen wordt het gratis uitgedeeld aan alle Almeerse leerlingen.
Het verhaal speelt zich af in 2075. Aimy en Abel gaan op hun hooverboards op avontuur. Bij een oude boom in het bos ontmoeten ze Ally, een pluizig ‘avontudier’ dat hen meeneemt op een reis door de tijd. Zo beleven de kinderen mee hoe het gebied waar nu Almere ligt, veranderde van prehistorisch land in het Flevomeer, de woeste Zuiderzee en uiteindelijk de bouw van de Afsluitdijk en de jonge stad Almere. Naast het verhaal bevat het boek informatieve ‘weetjes’ over de ontstaansgeschiedenis van de stad.
Het boek is een initiatief van én gemaakt door de Almeerse kinderboekenuitgeverij Buddy Books en het verschijnt in een oplage van 22.500 exemplaren. Burgemeester Hein van der Loo nam donderdag niet alleen het eerste exemplaar in ontvangst, maar las de leerlingen van De Taaltoon ook voor uit het boek. Aansluitend kregen alle aanwezige kinderen hun eigen exemplaar ter ere van het 50-jarig bestaan van Almere. De middag werd feestelijk afgesloten met taart.







































