
Partij voor de Dieren valt over ‘Wandelen met pony’s’
AlgemeenALMERE BUITEN - De gemeente organiseert op 19 september een stadsgesprek met inwoners over de Etalage. Dat is een gebied dat tussen Almere Buiten en de A6 in ligt en wordt dus Etalage genoemd. Wat er in de Etalage moet gebeuren is onderwerp van het stadsgesprek. Ter vermaak is er een natuurwandeling met de ecoloog en kun je met pony’s door het gebied wandelen. En dat laatste bevalt de Partij voor de Dieren niet.
De Partij voor de Dieren vindt het wandelen met pony’s tijdens een publieksdag een recreatieve activiteit voor bezoekers en is daarmee een vorm van vermaak. Dat is niet de bedoeling volgens het eigen gemeentelijk beleid. In de Nota Dieren, die vorig jaar is aangenomen door de gemeenteraad, is volgens de partij vastgelegd dat: “Geen evenementen met dieren die zijn opgezet vanuit een financieel oogpunt en/of ter vermaak” worden gehouden in Almere. Toch zet de gemeente pony’s in bij de stadsgesprekken, constateert de partij.
Nota Dieren
In schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders vraagt de Partij voor de Dieren om het ponywandelen te schrappen voor de bijeenkomst op 19 september. De vragen zijn afkomstig van raadslid Jesse Luijendijk, die tot in 2025 zelf wethouder was en over dierenwelzijn ging. Van zijn hand is ook de Nota Dieren, waarin het wandelen met pony’s wordt afgekeurd.
Hoogspanningstation
De stadsgesprekken over de Etalage gaan over de toekomst van dat gebied. Wordt het meer natuur, komen er woningen of recreatie? Een belangrijk onderdeel is de komst van een hoogspanningsstation en de bijbehorende kabels. De Rijksoverheid bepaalt uiteindelijk waar dat station moet komen en de gemeente adviseert. Daarom moet er gesproken worden met omwonenden en dat stadsgesprek is daarvoor bedoeld, met of zonder pony’s.







































