Hoeksteen - Noodkreten
AlgemeenTwee jaar geleden werd Wilma Hartsuiker nog door de burgemeester verrast met de gemeentelijke Erepenning. Omdat zij met Goede Rede Concerten klassieke muziek toegankelijk weet te maken voor alle Almeerders. Subsidie voor 2027 kan de organisatie echter op haar buik schrijven. Hierdoor staat de toekomst van dit klassieke podium in één klap op losse schroeven. Tot zover de waardering van de gemeente Almere.
Vijf andere organisaties met een positieve beoordeling vallen ook buiten de boot. Sinds ik bij Almere DEZE WEEK over kunst en cultuur schrijf, heb ik al vele noodkreten gepubliceerd. Theatergroep Suburbia vreesde meermaals voor de toekomst. Ensemble Black Pencil en Nieuw Podium Klassiek Almere kampten met onzekerheid. Zelfs de deuren van theater Corrosia dreigden vorig jaar gesloten te worden. Gelukkig kwam het zover niet.
Het AJSO luidde in 2025 nog de noodklok voor het behoud van talentontwikkeling in onze stad. Ik was vorige week bij hun Vriendenrepetitie, waarmee het jeugdorkest donateurs bedankten voor hun steun. Prachtig om te zien met hoeveel passie en plezier deze jonge musici samen muziek maken.
Dat cultuur belangrijk is voor de stad, staat ook niet ter discussie. Alleen het geld ervoor blijft een probleem. Vrijwel alle culturele organisaties moesten het de afgelopen jaren met minder doen.
Het is dan ook mooi dat de gemeente jaarlijks twee miljoen euro extra wil investeren in cultuur. Hoe dat geld wordt verdeeld, moet nog wel worden besproken. Hopelijk komt het voor Goede Rede Concerten niet te laat. Investeren in cultuur is nodig en mooi. Maar wees vooral ook zuinig op wat we al hebben!
PETRA ONDERWATER