Sloeproeien Almere sluit seizoen af met Rondje Muiden-Pampus-Muiden
SportALMERE – Het seizoen 2019 zit er weer op voor de Almeerse sloeproeiers. De ‘Heren van Almere’ en ‘De Gangmakers’ (vrouwen) sloten het seizoen dit weekend af met wedstrijden in Muiden.
Muiden-Pampus-Muiden omvat drie keer een rondje van zeven kilometer Muiden-Pampus in één weekend. De afsluitende race van het seizoen was zeer onstuimig, vooral de eerste dag. Er was veel regen en een gemiddelde wind van 5/6 bft met heel soms een zonnetje. Dat maakte dat de drie wedstrijden (twee op zaterdag en één op zondag) voor beide roeiteams een pittige opgave was.
Het herenteam staat voorlopig op de negende plek in het algemeen klassement met 72 sloepen van de Heren2. Het vrouwenteam deed dit jaar voor het eerst mee aan de competitie. De Dames1 staat op 34 plek van de 40 sloepen.
De roeiprestaties van dit jaar zijn echter niet onopgemerkt gebleven bij de FSN (Federatie Sloeproeien Nederland). Dat heeft er namelijk voor gezorgd dat Sloeproeien Almere een Wild Card voor de Harlingen/Terschelling wedstrijd 2020 heeft gekregen. Kortom: met een zeer goed gevoel en een groot feest in Muiden is het seizoen 2019 afgesloten.
Alhoewel het seizoen nu ten einde is, wordt al volop toegewerkt naar het nieuwe seizoen. Er is geen rustperiode, er wordt gewoon doorgetraind. Als dat niet mogelijk is, dan onderhouden de sloeproeiers hun boot ‘Labora Stulti’ en wordt de nieuwe tweede boot ‘De Saga’ vaarklaar gemaakt voor het seizoen 2020.
Meer info:
www.sloeproeienalmere.nl
De sloeproeiers sloten het seizoen af in Muiden. (Foto: aangeleverd)