Start en finish van de Challenge Almere-Amsterdam blijven op de Esplanade. (Archieffoto: Fred Rotgans)
Start en finish van de Challenge Almere-Amsterdam blijven op de Esplanade. (Archieffoto: Fred Rotgans)

Wisselzones en loopparcours Challenge Almere-Amsterdam gewijzigd

Sport

ALMERE - De organisatie van de Challenge Almere-Amsterdam heeft een aantal wijzigingen doorgevoerd voor het triatlonevenement in het tweede weekend van september. Zo is er een nieuwe locatie voor de wisselzones, is het loopparcours gewijzigd en worden de race briefings weer live in de Kunstlinie gegeven.

Wegens werkzaamheden op de locatie van de voormalige wisselzone bevinden alle wisselzones zich dit jaar in het Lumièrepark. Alle atleten starten hun wedstrijd gewoon op de oorspronkelijke locatie, wat betekent dat zij vanaf de Esplanade het Weerwater induiken. Zij verlaten het water vervolgens bij de wisselzone in het Lumièrepark. Door de verplaatsing van de wisselzone, fietst de Long Distance exact 180 kilometer. De Middle Distance fietst 94 kilometer.

Wijziging loopparcours

Om drukte op het loopparcours te verminderen, lopen Long Distance atleten vier rondes van 10.1 kilometer om het Weerwater. Daarbij wordt de volledige ronde rond het Weerwater afgelegd en wordt er ook heen en weer gelopen over het voormalig Floriadeterrein. De volledige ronde is verkeersvrij. Om op de juiste marathonafstand uit te komen, starten Long Distance atleten vanuit de wisselzone met een lusje van 900 meter en sluiten ze hun run ook nog af met een 900-meter slotstuk richting Esplanade. De finish is – evenals de start van de wedstrijd – nog steeds op de Esplanade. Deelnemers aan de Long Distance passeren het stadion vier keer tijdens hun marathon en een vijfde keer om te finishen.

Middle Distance atleten lopen twee rondes van 10.1 kilometer om het Weerwater. Daarbij wordt de volledige ronde rond het Weerwater afgelegd en wordt er ook heen en weer gelopen over het voormalig Floriadeterrein. De volledige ronde is uiteraard verkeersvrij. Om op de juiste halve marathonafstand uit te komen, sluiten Middle Distance atleten hun run af met een 900-meter slotstuk richting Esplanade. De start en finish zijn nog steeds op de Esplanade. Deelnemers aan de Middle Distance passeren het stadion twee keer tijdens hun halve marathon en een derde keer om te finishen.

Uitgebreide parcourskaarten van de nieuwe looprondes vind je hier.

Pastaparty

Op vrijdagavond 8 september vindt weer een fysieke pastaparty plaats. Nadat de ‘carboloading’ de afgelopen jaren niet kon plaatsvinden  vanwege COVID, kunnen atleten zich dit jaar de avond voor de wedstrijd weer te goed doen aan heerlijke gerechten en dranken. De carboloading vindt plaats in de Kunstlinie. Het is tevens altijd een mooi moment voor atleten om samen te komen en met elkaar vooruit te kijken op de wedstrijddag.

Live atletenbriefing

Ook de live atletenbriefing staat weer op het programma. Race Director Richard Belderok zal de atleten op vrijdag 8 september in de Kunstlinie alles vertellen over de wedstrijd. 

Kijk voor alle informatie op https://challenge-almere.com

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 1 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 4 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto