Ruben Schiedon heeft kanker en staat aan het begin van een spannend behandeltraject. Toch loopt hij de Almere Weerwater Run om geld op te halen voor KWF. (Foto: aangeleverd)
Ruben Schiedon heeft kanker en staat aan het begin van een spannend behandeltraject. Toch loopt hij de Almere Weerwater Run om geld op te halen voor KWF. (Foto: aangeleverd)

Almeerder loopt Weerwater Run om geld op te halen voor KWF

Sport

ALMERE – Almeerder Ruben Schiedon doet op 15 juni samen met zijn dochter mee aan de Almere Weerwater Run (voorheen Almere City Run). Zij gaan dan 5 km lopen om geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding.

In september 2024 kreeg Schiedon zelf de diagnose zaadbalkanker en inmiddels is de ziekte ook uitgezaaid naar zijn lymfeklieren. “Ik sta aan het begin van een spannende periode van behandeling, maar wilde hoe dan ook meedoen aan deze actie”, vertelt hij. “Dit geeft mij kracht en iets om mij op te richten.”

‘Stilstaan is geen optie’

De Almeerder leeft ook al jarenlang met fibromyalgie, een chronische aandoening die zorgt voor constante spier- en gewrichtspijn, vermoeidheid en hoofdpijn. “Hardlopen is voor mij dus zeker niet vanzelfsprekend”, zegt hij. “Toch wil ik dit doen. Omdat bewegen helpt. Omdat stilstaan geen optie is. En omdat ik me met heel mijn hart inzet voor hoopgevend kankeronderzoek.”

Zijn dochter rent met hem mee en samen hopen zij een mooi bedrag op te halen voor het goede doel. Doneren kan via hun actiepagina: https://acties.kwf.nl/fundraisers/rubenschiedon. “Elke kleine bijdrage is welkom. Maar ook support langs het parcours op 15 juni betekent veel voor ons”, besluit Schiedon.

(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 7 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 9 uur geleden
(Foto: AI)
Gemeente staat voor keuze: minder inburgering of zelf bijbetalen Algemeen 14 okt, 15:55

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto