Sascha Steps (Foto: aangeleverd)
Sascha Steps (Foto: aangeleverd)

Toppers van de toekomst - Sascha Steps (Squash)

Sport

Naam: Sascha Steps
Leeftijd: 15 jaar
Sport: Squash Motto: Kies iets wat je leuk vindt om te doen en geef het je alles

Almeerse Sascha Steps droomt van Europese top in squash

ALMERE - De vijftienjarige Sascha Steps uit Almere koos zes jaar geleden voor een andere koers: hij verruilde het voetbalveld voor de squashbaan. Inmiddels is hij uitgegroeid tot een talentvolle speler in de leeftijdscategorie onder 17 jaar, en is hij zich er maar al te goed van bewust hoe belangrijk deze fase in zijn sportcarrière is. Naast dat hij op deze leeftijd veel kan en wil leren over de sport, is hij ook bezig met het behalen van zijn schooldiploma. Een druk bestaan dus!

Focus na examens 

Het afgelopen jaar stond in het teken van zowel de sport als school. Nu de eindexamens achter de rug zijn kan Sascha zich volledig richten op zijn trainingen. Een belangrijke periode in zijn sportcarrière breekt nu aan. “Dit zijn mijn laatste jaren in de jeugdcategorie. Het is belangrijk om nu zoveel mogelijk te leren en mijn techniek te verfijnen. Door mijn lichaam nu aan alle bewegingen te laten wennen, levert dat later hopelijk minder problemen op,” vertelt Sascha. Zijn kracht zit hem op dit moment in de goede basis die hij al heeft opgebouwd. Hier kan hij tijdens wedstrijden op terugvallen. “Maar op deze leeftijd kan ik gewoon nog heel veel leren. Daar ligt nu mijn focus op.”

Sterk op het EK 

Deze inzet blijft niet onopgemerkt! Afgelopen voorjaar vertegenwoordigde Sascha Nederland op het Europees Kampioenschap van teams onder 17 jaar, waar 18 landen aan deelnamen. Het Nederlandse team verloor enkel van de uiteindelijke finalisten en eindigde knap op de vijfde plaats.
Ook is Sascha al eens derde geworden op een internationaal toernooi. “Naast dat ik erg trots ben op deze prestaties, vind ik het mooiste van al die toernooien het plezier wat je er beleeft, terwijl je ook serieus met je sport bezig bent.”

Ambities en dromen 

Dat Sascha serieus bezig is met zijn sport, is duidelijk. Ook durft hij groots te dromen; zijn doelen voor de toekomst liegen er niet om. “Ik wil zo hoog mogelijk eindigen op de Europese ranglijst in mijn leeftijdscategorie,” zegt hij.
Die ambitie gaat hand in hand met zijn trainingsmentaliteit. Ondanks zijn jonge leeftijd weet hij wat ervoor nodig is om verder te komen. “Het lastigste? Op dagen dat je liever rust hebt toch naar de training gaan. Maar dat hoort erbij!”

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 2 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 4 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto