Afbeelding
Almere DEZE WEEK

Almeerse Erasmus Trio blij om weer op te kunnen treden

Uit

ALMERE – Geannuleerde concerten en lege agenda’s. De coronacrisis raakte ook het Almeerse Erasmus Trio, bestaande uit pianist Thomas Herrmann, violiste Vera Laporeva en celliste Xiaojia Xu. “Komende maand kunnen we gelukkig weer optreden. We spelen als trio in De Wegwijzer in Almere Buiten en Vera en ik treden als duo op in kerkcentrum Goede Rede in Haven”, vertelt Herrmann. Het Erasmus Trio kijkt vooral uit naar 2021. “Hopelijk wordt dat een beter jaar, want dat wordt ons jubileumjaar. Dan vieren wij ons 30-jarig bestaan.”

Door Petra Onderwater

Ook voor professionele musici kwam het werk de afgelopen maanden stil te liggen vanwege de coronapandemie. “Muziek maken is onze passie en het is vreselijk om niet te kunnen spelen. We zijn dan ook blij dat er voorals nog weer optredens mogelijk zijn, al is het op heel kleine schaal”, aldus Hermann.

Nieuw Podium Klassiek Almere

Op vrijdagavond 6 november geeft het Erasmus Trio een concert in de serie van Nieuw Podium Klassiek Almere in De Wegwijzer aan de Makasserweg. “We mogen optreden voor slechts dertig bezoekers, maar daarnaast wordt het concert ook live gestreamd”, aldus Herrmann. “In dit concert nemen we het publiek mee op wereldreis. Die reis begint in Rusland met drie liederen van de Russische componist Glinka, gevolgd door vier dansen uit De Notenkraker.”

De reis gaat verder naar Zwitserland met de Cavatina van J. Raff, gevolgd door de Hongaarse dans van Brahms en een Pastoraal van de moderne Chinese componist Sha Han Kun. “De eindbestemming van onze reis is Argentinië met drie verschillende tango’s van Piazzolla.”

Meer informatie en kaartverkoop via www.npka.nl.

Kamermuziekdag Goede Rede

Zatedag 28 november geven Thomas Herrmann en Vera Laporeva twee concerten tijdens de Kamermuziekdag in kerkcentrum Goede Rede. “Wij brengen daar een bijzonder jubileumprogramma, want wij vieren ons 25-jarig bestaan als duo”, vertelt Herrmann. Het gevarieerde programma begint in de 18e eeuw met vioolsonates van Pergolesi en Mozart en eindigt met de ‘Meditation’ uit de opera ‘Thais’ van Jules Massenet en een hartstochtelijke Spaanse dans van Manuel De Falla. De concerten zijn om 14.00 en 16.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar via www.goederedeconcerten.nl.

“Vera en ik hebben elkaar ontmoet in Zwitserland, waar we samen de Spaanse dans van De Falla hebben ingestudeerd en gespeeld. Met dit stuk gaan we tijdens ons jubileumconcert weer even terug naar die eerste kennismaking. We hadden destijds nog geen idee dat wij later een muzikaal duo én een echtpaar zouden vormen”, lacht Herrmann.

Muziekacademie

Vera en Hermann wonen met hun gezin in de Almeerse Verzetslaan, waar zij een kleine concertzaal aan huis hebben. “Nu concerten hier niet mogelijk zijn binnen de anderhalve meter-maatregel, lijkt het ons mooi om deze ruimte te gebruiken voor lessen. We willen daarom in 2021 starten met onze eigen Muziekacademie”, vertelt Herrmann. “Deze coronacrisis is voor mij ook een tijd van bezinning geweest en ik realiseer me dat ik meer wil focussen op lesgeven. Dat is naast muziek maken altijd mijn tweede passie geweest.” Daarbij wil hij vooral ook samenspel mogelijk maken. “Spelen in duo’s, trio’s of kwartetten is mogelijk binnen de richtlijnen. Samen muziek maken is iets waar veel musici behoefte aan hebben, helemaal in deze tijd.”

Meer informatie via Thomas Herrmann, 06-41249621. Zie ook

www.erasmustrio.com

Het Erasmus Trio, bestaande uit celliste Xiaojia Xu, violiste Vera Laporeva en pianist Thomas Herrmann. (Foto: aangeleverd)

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 3 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 5 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto