Oes. (Foto: Drumser Photography)
Oes. (Foto: Drumser Photography)

Oes maakt liedje met boodschap: ‘Het is oké om je grenzen aan te geven’

Uit

ALMERE - ‘Rustig Aan’ is de nieuwe single van de Almeerse zangeres Oes. “Het is een liedje met twee belangrijke boodschappen”, vertelt zij. “Het is oké om je grenzen aan te geven, en het is niet oké als je zó dronken bent dat je iemands grenzen niet meer herkent.”

Marloes Pieksma, in het dagelijks leven marketeer bij de Kunstlinie, is onder de artiestennaam Oes al tien jaar actief als singer-songwriter. Het nummer ‘Rustig Aan’ heeft zij in mei dit jaar geschreven. De tekst is gebaseerd op haar eigen ervaring in het nachtleven, toen zij nog vrijgezel was. “Ik kan gewoon heel slecht tegen mensen die zo dronken zijn dat ze vervelend worden. Zelf ben ik opgegroeid met een stiefvader die alcoholist was, dus misschien komt mijn allergie daar vandaan.”

Relevant voor iedereen

Inmiddels heeft zij zelf drie kinderen; twee dochters en een zoon. “Als ouder wil je niets liever dan weerbare, verstandige kinderen opvoeden. Ik weet hoe lastig het als ouder kan zijn om soms tot je kids door te dringen. Door dit serieuze onderwerp in een luchtige oorwurm te verstoppen, hoop ik dat de boodschap (bewust of onbewust) bij mensen binnenkomt. Zowel jongeren als volwassenen. Want laten we eerlijk zijn, er zijn genoeg mensen die op latere leeftijd vrijgezel worden en opnieuw dat hele spel van flirten, versieren en daten ingaan. Dus ik denk dat het lied ook echt relevant is voor iedereen.”

Omgangsvorm

Dat zij ‘Rustig Aan’ eind augustus zou uitbrengen, was in juni al bekend. “Dat er rond de releasedatum allemaal nare berichten in het nieuws waren - onder andere over Lisa - was puur toeval, maar geeft wel aan dat de omgangsvorm tussen jongens en meiden en mannen en vrouwen nog lang niet altijd gezond is.”

Naast zeven regionale radiostations haakt ook Frits Spits aan op haar liedje. “Hij gaat het liedje zaterdag draaien in zijn programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Dat is natuurlijk geweldig, want dat betekent dat nóg meer meiden en vrouwen die daten, vrijgezel zijn, op stap gaan of in een relatie zitten deze song, die gaat over het aangeven van je grenzen, te horen krijgen. Een hele goede zaak als je het mij vraagt.”

Meezingers en statementsongs

Oes verliet op haar 18e haar ouderlijk huis om zichzelf te beschermen tegen het regime van haar stiefvader. Op haar 19e kreeg ze haar eerste kind, een prachtige dochter. Studeren, werken, opvoeden én haar droom als zangeres najagen: het viel niet mee, maar dankzij haar familie en vriendinnen bleef ze overeind. Die kracht, warmte en onvoorwaardelijke steun wil ze nu doorgeven via haar muziek. Ze mixt Nederpop met reggae, R&B en afro en schrijft zowel swingende meezingers als krachtige statementsongs.

‘Rustig Aan’ is te beluisteren via Spotify.

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto