(Archieffoto: aangeleverd)
(Archieffoto: aangeleverd) Almere DEZE WEEK

‘Stop met tijdelijke huurcontracten’

Wonen

ALMERE – De SP Almere, BIJ1 en ChristenUnie willen een stop op tijdelijke huurcontracten. Daarvoor moet de gemeente in gesprek gaan met verhuurders om bestaande tijdelijke contracten om te zetten in contracten voor onbepaalde tijd.

De SP stelt dat in een motie (die ook is ondertekend door BIJ1 en de ChristenUnie) die komende donderdag wordt behandeld tijdens de Politieke Markt en een gevolg is van de dreigende huisuitzetting van 23 bewoners van containerwoningen aan de Odeonstraat. Die huurders kregen rond de jaarwisseling een brief van woningcorporatie Alliantie waarin werd gemeld dat het tijdelijk huurcontract in juli 2024 afloopt. Een vervangende woning is er echter niet, ondanks dat de meeste huurders al jaren op zoek zijn.

Onbetaalbaar

In de motie van de SP stelt raadslid Eibert Draisma dat tijdelijke huurcontracten ooit werden ingevoerd om meer huurwoningen beschikbaar te krijgen, maar dat deze maatregel vaak het tegendeel bereikt. ‘Bij een huurderswisseling wordt de huur fors opgetrokken, waardoor de woningen onbetaalbaar worden voor huurders met een krappe beurs’, stelt Draisma die daarbij wijst naar de appartementen in het complex De Aardbei. De SP wil dat de gemeente in overleg gaat met de verhuurders om de bestaande tijdelijke contracten om te zetten in huurcontracten voor onbepaalde tijd.

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto