
Wethouder Wonen had zelf moeite woning te vinden
WonenALMERE – Wethouder Paul Tang (Wonen) is sinds kort officieel inwoner van Almere. In een brief aan de gemeenteraad laat hij weten dat het bepaald niet eenvoudig was om woonruimte te vinden.
“De zoektocht naar een woning is niet makkelijk geweest,” schrijft Tang. “Ik heb vele advertenties voorbij zien komen: een kamer van 3 bij 3 meter met gedeeld douche en toilet voor 1.200 euro per maand; een kleine huurwoning waarbij ik me afvraag of 1.800 euro of meer wel gevraagd mag worden; koopwoningen waarvoor een lange rij bij de inschrijving stond. En ik ben lang niet de enige die zoekt.”
Blij
Tang zegt blij te zijn dat het hem binnen een jaar uiteindelijk gelukt is. “Niet in de vorm van een volledige woning, maar een zolderkamer – met een vrolijke hospita – in Danswijk. Het is een bescheiden plek, maar ik ben er dankbaar voor. Het geeft me de kans om nog dichter bij de stad en haar bewoners te staan.”
Werk niet af
Door zijn persoonlijke ervaring beseft hij dat het werk als wethouder Wonen nog lang niet af is. “De druk op de woningmarkt is groot, te groot. Almere moet blijven bouwen aan een stad waar plek is voor iedereen. Als college en gemeenteraad zullen we de komende tijd de mouwen nog verder moeten opstropen – niet alleen om woningen te bouwen, maar ook om buurten leefbaar te houden, duurzaam te ontwikkelen en kansen eerlijk te verdelen.”







































