Eerste paal voor Vrije School Oosterwold
AlgemeenOOSTERWOLD - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van de Vrijeschool Oosterwold in Almere is officieel begonnen. Leerlingen, leerkrachten en directeur Marjanne van der Stok sloegen vrijdag symbolisch de eerste paal in de grond. De kinderen hielpen daarnaast mee door beschilderde stenen neer te leggen en zand te scheppen op de plek waar hun nieuwe school komt te staan.
De school is nu nog gevestigd op een tijdelijke locatie aan de Danslaan in Danswijk. Inmiddels telt de Vrijeschool Oosterwold 220 leerlingen. Het nieuwe gebouw komt in de Almeerse wijk Oosterwold, vlak bij de biologische winkel Odin. Het schoolgebouw krijgt twaalf onderbouwklassen en vier kleuterklassen. In het midden komt een grote, dubbelhoge zaal die het hart van de school moet worden. Daar kunnen onder meer gezamenlijke bijeenkomsten, jaarfeesten, muziek en theatervoorstellingen plaatsvinden.
Veel ruimte voor natuur
Bij het ontwerp is veel aandacht voor de verbinding tussen binnen en buiten. De school deelt een terrein van zes hectare met een naastgelegen openbare basisschool en een gymzaal. Een groot deel van het terrein is bestemd voor stadslandbouw. Leerlingen krijgen daar ruimte om buiten te leren en bijvoorbeeld te werken in een moestuin.
Ook het schoolgebouw zelf wordt grotendeels opgebouwd uit natuurlijke en circulaire materialen. Zo bestaat de draagconstructie uit een combinatie van hout en staal en worden onder meer hout, bamboe, leemverf en cellulose toegepast.De school wil kinderen onder meer kennis laten maken met natuur, duurzaamheid, gezonde voeding en stadslandbouw. De opening van het nieuwe gebouw staat gepland ergens in het schooljaar 2027-2028.
Meer informatie: www.vrijeschool-oosterwold.nl