Het kampioensteam (Foto: aangeleverd)
Het kampioensteam (Foto: aangeleverd)

Almere City FC kleurt jeugdopleiding anders in

Sport

‘Er komt meer kijken dan alleen goed kunnen voetballen’

FBK SPORTPARK – Almere City FC heeft dit seizoen de jeugdopleiding van de Ruitenheer Jeugd Academy anders ingekleurd. Letterlijk. Aan de hand van kleurencodes wordt een speler niet langer uitsluitend beoordeeld op zijn fysiek en voetbalkwaliteiten, maar ook op mentale weerbaarheid en sociale vaardigheden.

Door Marcel Beijer

“Natuurlijk moet iemand die bij ons in een jeugdelftal speelt goed kunnen voetballen en het fysiek aankunnen”, zegt Erik Jahn, die Hoofd Scouting & Staf Academy is bij de club. “Maar om door te breken tot het eerste elftal zijn ook andere capaciteiten nodig. Mentale weerbaarheid, bijvoorbeeld: kun je de druk van moeten presteren aan? En ook sociaal: hoe ontwikkel je je als mens, blijf je je best doen op school en kom je je afspraken na, zowel op de club als privé. Die zaken beoordelen we met kleurcodes. Donkergroen is uitstekend, groen is prima, oranje staat voor twijfel en rood vraagt om verbetering.”

Objectiever

“Het kan dus zijn dat iemand voetbaltechnisch geweldig is en donkergroen scoort, maar als de andere factoren bij die persoon rood en oranje scoren, kan het zijn dat die niet doorstroomt”, vult Hassan Bai Kamara aan. Bai Kamara traint het elftal onder 16 jaar, dat onlangs kampioen werd, evenals het elftal onder 19 jaar. ‘”Het is ook zo dat die beslissing niet meer alleen door de trainer wordt gemaakt, maar door een team van experts We wilden de criteria objectiever maken.”  Dit seizoen wordt voor het eerst met dit systeem gewerkt. “We hebben de eerste voortgangsgesprekken met de spelers in oktober gedaan en deze maand volgen de evaluatiegesprekken”, zegt Bai Kamara.

Spelsysteem

Naast het systeem met de kleurencodes werkt de club ook aan een herkenbare speelwijze. Jahn: “We hanteren het 1-3-4-3 / 1-3-4-2-1. Dat betekent: een keeper, drie centrale verdedigers, twee vleugelspelers, twee ‘zessen’, ‘tienen’ en een diepe spits. Alle trainers werken daaraan mee en hebben onderling ook overleg daarover. We bespreken wanneer een team problemen ervaart met bepaalde situaties binnen die speelwijze, maar delen ook de ‘best practices’. Dat moet de club verder brengen.”

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto