Olympisch zilver en brons voor shorttrackbroers Melle en Jens van ‘t Wout
SportALMERE - Als kleine jongetjes droomden de broers Melle en Jens van ‘t Wout er al van om de beste van de wereld te worden en samen op het erepodium te staan. Die droom kwam woensdagavond uit tijdens de Olympische Winterspelen in Milaan. De oud-topsportleerlingen van het Helen Parkhurst in Almere wonnen zilver en brons bij de 500 meter shorttrack. En dat nadat Jens al het goud pakte op zowel de 1000 meter als de 1500 meter.
In de rubriek Sporttoppers van de Toekomst van Almere DEZE WEEK vertelden de oud-Almeerders in 2018 al over hun ambities. Als kleine jochies van 2 en 4 jaar verhuisden zij in 2004 naar Canada, waar zij 10 jaar gewoond én geschaatst hebben. Aanvankelijk was ijshockey de sport die ze daar beoefenden, maar in het laatste jaar in Canada maakten de destijds 18-jarige Melle en 16-jarige Jens de overstap naar het shorttrack schaatsen. “We houden niet alleen van schaatsen, maar vooral van erg hard schaatsen”, vertelden de broers.
Daar bleken beiden ook talent voor te hebben. Zowel Melle als Jens droomden er toen al van om de beste van de wereld te worden. En zie waar groot dromen toe kan leiden. Beiden plaatsten zich voor deze Olympische Winterspelen in Milaan, waar een trotse en uitgelaten Melle zijn broer Jens tot twee keer toe Olympisch kampioen zag worden. De blijdschap was dan ook groot toen ook hij een medaille pakte op de 500 en de broers samen het erepodium konden betreden.
Vrijdag finale aflossing
De broers komen vrijdag nog een keer samen in actie in Milaan. Zij maken beiden deel uit van de aflossingsploeg die dan de finale schaatst.