(Foto: aangeleverd)
(Foto: aangeleverd)

Buurt- en azc-bewoners helpen bij verzanding bospad

Algemeen

BUITEN - De Bosrandwerkgroep heeft zaterdag met behulp van buurtbewoners en bewoners van azc Almere een bospad van een zandlaag voorzien. Dit was nodig omdat bij regen de bospaden modderig en glibberig worden.

“Dit is een extra bosrandproject dat flink wat voorbereiding eiste van het team’, aldus de organisatoren. Er waren door de buurt kruiwagens en gereedschappen uitgeleend voor deze zware klus. Er werd in een hoog tempo gewerkt en tijdens de lunch konden de werkers even een hapje eten en tot rust komen. “Dit keer met eigen meegebrachte lunch, wegens problemen met het wijkbudget die dat niet meer vergoedt”, aldus de organisatoren. “Tijdens die pauzes werden nieuwe ideeën en problemen besproken. Die rustpauzes, met wat drinken en een kleine versnapering, zijn de lijm die de vrijwilligersgroep met de buurt bewoners bijeen houdt. Het is een fatsoenlijk en sociaal gebaar naar deze harde werkers.”

Wijkbudget

De bosrandwerkgroep heeft twee bosvakken in eigen beheer waar wandelpaden in gemaakt zijn. Door deze werkzaamheden hoeft de gemeente geen aannemer in te huren voor onderhoud. De bosrandwerkgroep draait geheel zelfstandig onder toeziend oog van de groenvoorziening. Vanaf 2004 kreeg deze groep ondersteuning van het Landschapsbeheer Flevoland. “Na 2014 viel die hulp weg wegens bezuinigen van de gemeente. Nu valt ook het wijkbudget weg en de vraag is of we nog wel met dit soort projecten door kunnen gaan.”

(Foto: Emily-Lara Kabos)
Almeerse kunstenaars vieren de natuur in Kasteel Groeneveld Uit 1 uur geleden
(Foto: HV Almere)
Jeugd op de vlucht voor hulpdiensten tijdens derde editie van de Hunt Algemeen 2 uur geleden
Afbeelding
Almeerse schrijft boek over leven met niet-aangeboren hersenletsel Boekentips 4 uur geleden

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto